Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija težave z napihnjenostjo in aftami

težave z napihnjenostjo in aftami

Pozdravljeni.

Tu sem nova in prvič sprašujem. Se opravičujem, če je tema že obdelana. Res me nekaj zanima. Od spomladi se mi skoraj nenehno delale afte po ustih. Sedaj je slab mesec odkar se ne več. Hkrati sem včasih obupno napihnjena po jedi, trebuh kot bi bila že noseča v petem mesecu. Večkrat na teden. Slabokrvna sem že od najstniških let, ne veliko pod mejo pa vendar. Letos sem z dobrimi prehranskimi dopolnili uspela precej dvignit hemoglobin in je tudi ostal, tako, da slabokrvna zdaj tudi nisem več. Moja zdravnica me je glede aft poslala na infekcijsko, kjer pa niso nič posebnega ugotovili, zato mi je dala napotnico za alergologa in čakam da dobim datum v diagn.centru Bled v Ljubljani. Sklepam, da me bodo najprej testirali za celiakijo? Kolikor berem so to lahko znaki le te? Sicer se počutim kar dobro. Nimam drugih večjih težav. Zadnje čase sem mal napeta, ker si iščem službo. Zanima me, če je kdo tu imel podobne težave in se je/ni izkazalo za celiakijo. Priznam, da me je te diagnoze strah. Čeprav še vedno menim, da je bolj malo verjetno. Kaj je še lahko? Kandida? Tudi tu naj bi bili podobni znaki. Pri zdravnici nič kaj veliko ne izvem, pravi počakajmo na izvide. Mimogrede, koliko je čakalna doba v diagnostičnem centru Bled. Napotnica je pod Redno. Hvala za vsako informacijo.

Naj povem še to, da se trudim imeti čimbolj zdravo, pestro in ekološko pridelano hrano, kolikor se le da. Tako jaz, kot moja družina. Manjka pa mi aktivnega gibanja, ker imam dva majhna otroka, ki sicer sta živahna a sprehodi so pač počasni. In zase ne najdem časa prej kot ob devetih zvečer, ko se mi več ne da ven na daljši sprehod ali teči. Pred, med in po prvi nosečnosti sem prehodila več kilometrov na dan, včasih tekla. Zdaj pa to čez dan malo pogrešam. Mogoče gibanje tudi vpliva na te moje težave?

New Report

Close