Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Težave z lasiščem in atopijski dermatitis

Težave z lasiščem in atopijski dermatitis

Pozdravljeni, moja hči ima težave s kožo, predvsem na lasišču. Bile sva že pri dermatologu in alergologu, pa se ji stanje kljub predpisanimi raznoraznimi šamponi, losjoni in kremami stanje ni popravilo. Ta težava se vleče že leta. V začetku letošnjega leta sem govorila o teh težavah z znanko, ki je omenila, da ji bi lahko težave povzročalo mleko in mlečni izdelki. Zato sva se po pogovoru s hčerko odločile, da narediva poskus, omejile sva vnos mleka in mlečnih izdelkov. In res, po določenem času so se težave omilile.
Nima več srbečega in lišajastega lasišča, tudi gnojni mozoljčki po lasišču so se skrčili na minimum. Zato niti nima več želje po uživanju mleka in mlečnih izdelkov.
Ker je še osnovnošolka ima malico in kosilo v šoli, pogosto odkloni mlečne izdelke, razen v hrani, kjer pač ni vidno le-te zaužije, posledično se ji po lasišču razmnožijo gnojni mozoljčki.
Alergije na laktozo je negativna. Ni pa še bila testirana na mleko. Sedaj me zanima, če se še kdo sooča s podobnimi težavami. V šoli ji je učiteljica svetovala, da si naj pridobi zdravniško potrdilo, da ji bodo pripravljali hrano brez mleka in mlečnih izdelkov. Ali nama lahko takšno potrdilo izda njen šolski zdravnik, glede na to, da alergije nima potrjene?
Hvala, lp.

Ne vem koliko bo v pomoč. Moje lasišče absolutno ne prenese raznih sSLSjev in SLESjev in silikonov. Mogoče je podoben problem pri tebi. + kake pršice, plesen, vlaga, kontaktna alergija, prehranska. Pa srečno!

Moja 5 letna hči ima atopični dermatitis. Po priporočilu farmacevtke sva uporabljali vasićevo kremo iz srbije, ki pa se je izkazala za zelo dobro s slabim vzrokom (sestava te kreme je dokazana z diplomsko nalogo nine iz farmacije: http://odvisnostodkortikosteroidnihmazil.blogspot.com/2013/01/melem-cudezna-kremica-iz-srbije-vsebuje.html ).Takoj sva prenehali z njeno uporabo. Nastopil je odtegnitveni sindrom (koža se ji je popolnoma osušila in olupila). Reševala sem z eucerinovo kremo. Zadostovala je le za en teden. Nato sem prišla do polhovega olja s katerim sem dopolnila nego. In glej, koža se je začela mehčati in obnavljati ter je na otip mehka. Danes sploh ne vem kaj bi brez tega. Iskreno in iz srca ga toplo priporočam. Hvala naravi za tako darilo!

New Report

Close