Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija histaminska intoleranca

histaminska intoleranca

Pozdravljeni, imam dokazano histaminsko intoleranco. Kljub temu, da ne jem takih živil, ki vsebujejo veliko histamina, se mi po obrazu in na vekah noče pozdraviti – rdeči, srbeči fleki, ki so zelo neprijetni. Jemljem Aerius 5 md enkrat dnevno in me zanima ali je to zdravilo primerno in ali je enkrat dnevno premalo? Kakšno mazilo bi mi pomagalo, saj je koža tam kjer srbi zelo suha in boleča, ker sem vse sorte že probala, pa ni pomagalo? Ali mi lahko naredijo kakšno kremo v lekarni?
Zanima me še, ali so postrvi tudi problematične in ribje olje, ker v spisku niso omenjene, zato ker sem tudi to zdaj opustila, čeprav bi rabila omega 3 zaradi bolečin v sklepih, ali je krill olje iz planktonskih rakcev tudi problematičen in zdravilo nalgesin, ker naklofen sem nehala jemati?

Hvala in lep pozdrav.

Sama imam podobne težave, ki pa trajajo že več kot 3 leta. Po telesu se mi pojavljajo urtike (majhni, srbeči krogi, ali pa velike rdeče fleke, ki močno srbijo in pečejo). Pojavljajo se mi na različnih delih telesa, občasno mi močno zateče roka, ali pa zatečem okrog oči ali ustnic. Oči me velikokrat tudi srbijo, zjutraj se zbudim s popolnoma suhimi očmi. Bolijo me tudi sklepi, predvsem prsti na rokah. Včasih se zbudim sredi noči in čutim slabost v želodcu. Redno, vsak dan, jemljem telfast, občasno tudi aerius. Tablete mi ne pomagajo kaj dosti. Ko je zadeva zelo huda, sem prisiljena vzeti Medrol, vendar me je teh tablet strah, ker vem, da imajo veliko stranskih učinkov.
Bila sem tudi na Golniku, kjer pa mi niso delali alergoloških testov, bila sem tudi pri dermatologinji (privat) in si plačala pregled, ki mi je povedala, da je moja bolezen kronična.
Osebna zdravnica, mi je rekla, da naj se s tem navadim živeti. Najhuje je, ker se bojim jemati tudi Naklofen in ostala protibolečinska zdravila, saj se mi zdi, da imam po njih še hujšo reakcijo. Ne vem, kam naj se sploh obrnem, ker se mi zdi, da so moje težave včasih že hude.
Glede vaših težav se posvetujte z osebnim zdravnikom, mislim, da je aerius premalo, mogoče bi bilo pametno kombinirati še s kakšnim drugim zdravilom..vprašajte zdravnika. Vse dobro vam želim.

Hvala vam za odgovor. Tudi meni NSAR tablete, med njimi Naklofen povzroča takšne težave in tudi mislim, da je bilo on povzročitelj tega izbruha po 11 mesecih jemanja po operaciji kolena.
Pri alergologinji sem naročena takoj v začetku januarja, prej ne gre, čeprav je bila napotnica pod hitro ( poslala sem jo julija letos na Golnik, vendar so mi rekli naj grem v Remedo Domžale k dr. Kecljevi ).

Zanima me ali imate zraven pridruženo še kakšno revmatsko bolezen in kdo vam je predpisal Medrol, ki je za revmatske težave, revmatolog ali alergolog?
Ali pa vas tudi kaj bolijo mišice?

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan, sem prav vesela, da ste se oglasili. Pišem zelo na hitro, ker pazim tudi na vnuka. Pri revmatologu še nisem bila, me pa pogosti bolijo sklepi (predvsem me bolijo prsti na rokah), bolel pa me je tudi vrat, hrbet, križ… Stara bom kmalu 59 let.
Medrol so mi predpisali zaradi alergijskih reakcij, ko tablete niso dovolj (ko mi zatečejo ustnice in oči).
Se še kaj oglasim, lep pozdrav.

Še enkrat vam hvala za odgovor. Mene tudi boli križ oz. včasih celotna hrbtenica in desna noga zaradi išjasa. Ali se lahko slišiva kaj zasebno po mailu?

Lep pozdrav

Ja, seveda, lahko mi pišete na mejl: [email protected].
Lep pozdrav.

New Report

Close