Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Test intolerance na hrano

Test intolerance na hrano

Pozdravljeni,

prosila bi za nasvet, kam naj se obrnem na testiranje za intoleranco prehrane?
Ponudnikov je veliko, iz sline, iz krvi itd… Moje težave so predvsem v napenjanju, bolečinah, so se mi pa pojavili rdeči fleki po obeh straneh obraza in sem zaradi stanja že rahlo na koncu z živci. Seveda se osebnemu zdravniku ne zdi stvar nujna, pa tudi ne želim si čakati po pol leta, da pridem do koga, ki bi me samo pregledal. Možno je tudi, da mi težave povzroča hormonsko neravnovesje (sem na obravnavi pri endokrinologu), vendar stvar poteka zeloo počasi. H komu naj se najprej obrnem? Dermatologu? Katero testiranje naj uporabim, ker sumim, da mi kakšno živilo resnično povzroča težave. Pri enem testu sem zasledila, da moram v primeru izbire seznama pred testiranjem zaužiti čim več živil iz seznama+test ni potrebno delati na tešče. Malo težko si predstavljam, da bi pred testiranjem zaužila 50 živil iz njihovega seznama. Zato sem se toliko bolj zmedena. Ne vem kako naj se zadeve sploh lotim. Prosim za kako pomoč. HVALA!

Food Detektive. V nekaterih lekarnah ga delajo, lahko pa ga naročite in opravite sama. Navodila: youtube.

Se po zaužitju določene hrane slabše počutite? Je vaš imunski sistem šibak, imate glavobole, nepojasnjene izpuščaje? Če da, ste lahko eden izmed mnogih, ki trpi za intoleranco na hrano.
Preberite več: http://med.over.net/clanek/vas-po-jedi-boli-trebuh/

V diagnostičnem laboratoriju Medicare PLUS za bralce portala Med.over.net v maju ponuja testiranje 1+1 na 20 najpogostejših živil, ki povzročajo intoleranco.

New Report

Close