Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje izpadanje las in ščitnica

izpadanje las in ščitnica

Spoštovani,

Imam krožno izpadanje las – alopecia areata – vzrok ni ugotovljen, pregledano zobovje, kri – vse je ok. Imam pa kronično vnetje ščitnice, hormoni so še vedno v mejah – zadni TSH 4,0 – ravno na meji. Zdravil nimam.

Zanima me ali je lahko vzrok alopecije areate vnetje ščitnice, ali pri težavah s ščitnico izpadajo lasje difuzno po celi glavi?

Je možno, da izpadajo lasje zaradi ščitnice kljub temu, da so mejne vrednosti ščitnice?

hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Bolezni ščitnice zelo redko povzročijo krožno izpadanje las (alopecia areata). Pogosteje se pri motnjah v delovanju ščitnice pojavi difuzno izpadanje las. Pri vrednosti TSH 4,0 mE/l je vzrok za izpadanje las iskati drugje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani
Mož je v enem mesecu izgubil vse lase. Pregledali so mu kri, naredili ultrazvok trebuha, vse brez posebnosti. Dermatolog mu je svetoval Regaine raztopino, s katero se maže enkrat dnevno. Splošna zdravnica mu je rekla, da je to verjetno stres in da ni več kaj narediti. Zanima me, kaj bi bilo potrebno še pregledat, ali se kar sprijaznit s stanjem. Naj povem, da si je v celoti obril glavo in lasje sicer rastejo. Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

bolezni ščitnice izjemno redko povročijo totalno izpadanje las (alopecia totalis). Vseeno priporočam določiti TSH.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close