Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Povišan TSH v nosečnosti

Povišan TSH v nosečnosti

Spoštovani!

Moja diagnoza je kronični tiroiditis s kompenzirano hipotirozo. Sem v devetem tednu nosečnosti. 07.06. sem bila na pregledu pri svojem tirologu. Vrednost TSH je bila 0,96 mU/L in doza Euthyroxa ostaja 75 ug. Po mnenju tirologa naj bi si TSH kontrolirala septembra. Ker mi ni dalo miru, sem danes šla na odvzem krvi (samoplačniško).
Izvid je bil naslednji:
S-TSH 7,17
S-fT3 3,91
S-fT4 13,4

Vljudno vas prosim za nasvet, ker me zelo skrbi, da z mojim plodom ne bi bilo kaj narobe.
V kolikor boste našli čas za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
LP, Klavdija

Spoštovani!

Zelo nenavadno je, da bi ob rednem jemanju Euthyroxa v enem mesecu vrednost TSH narasla iz 0,96 na 7,17 mE/l. Glede na to, da ste noseči priporočam zvišati odmerk EUthyroxa na 100 ug dnevno in kontrolirati TSH in pT4 čez šest do osem tednov (v septembru).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Po ponovnem pregledu krvi sem imela S-TSH ponovno povišan in sicer na 4,99 (mejna vr. do 4,20).Tirolog še po 14. dneh ni določil novega odmerka (menda je odsoten),zato vas vljudno prosim, da mi svetujete kako naj se ravnam.

Najlepša hvala in lep pozdrav.

Klavdija

nova
Uredništvo priporoča

Ponovno pozdravljeni!

Naj samo dodam, da so mi zaradi drugih težav (aritmija srca) ponovno pogledali TSH, ki pa je danes 5,9.

Hvala in LP.

Spoštovani!

Glede na to, da sta vrednosti TSH dvakrat zvišani, priporočam zvišati odmerek Euthyroxa za 25 ug dnevno in kontrolirati TSH čez šest do osem tednov. Dvig odmerka je še posebej potreben glede nato, da ste v prvem postu navedli,da ste noseči.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

Moja diagnoza je Hashimoto, v prvi nosečnosti sem zaradi mejno nizkega T3 in T4 začela prejemati tableto Euthyroxa 25 mg/dan na tri dni pa 50 mg, nosečnost potekala bp. Po porodu mi je ščitnica začela preveč delovati, tako da sem imela TSH pod minimalno mejo in so mi tako znižali dozo na 25 mg dnevo (brez 50 mg na tri dni). Po pol leta po porodu sem ponovno zanosila. Vrednosti TSH, T3, T4 sem pred zanositvijo kontrolirala (kakšen mesec ali manj pred zanositvijo), ker sem zanositev načrtovala in so bile vse vrednosti v mejah normale, tako da imam sedaj dozo 25 mg Euthyroxa dnevno. Po pozitivnem testu sem takoj klicala za ponovni pregled, pa mi je sestra rekla, da lahko počakam na pregled pri ginekologu, tako da sem šele sedaj v 9 tednu in 2/7 nosečnosti dobila izvide:

TSH 4.61 H (0,27 – 4,20)
T4 17,44 (12,00 – 22,00)
T3 4,51 (3.95 – 6,80)

Zanima me ali moram glede na mejno povečano vrednost TSH dozo povečati ter na koliko? Ali sem delala kontrolo TSH prepozno in če je do sedaj mejno povišan TSH lahko kakorkoli negativno vplival na razvoj ploda?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Spoštovani!

Glede na nosečnost in TSH 4,61 pmol/l priporočam zvišati odmerek Euthyroxa na 50 ug dnevno in kontrolo čez 4 tedne. Vrednosti pT4 i pT3 sta povsem v mejah normale, tako, da zaradi hipotiroze ni pričakovati nikakršnega negativnega vpliva na razvoj vašega ploda.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pozdravljeni,
noseča sem 15 tednov. Na ščitnici se zdravim že od 10 leta. v 8 tednu so mi izmerili TSH 9.57, povišali dozo za 25, tako da sem 6 tednov jemala eutirox 175. Ponovno so mi izmerili vsebnost TSH 9,56. 2 tedna moram jemati eutirox 200 nato pa 225. Ali je normalno, da mi vrednost TSH ni padla?

Hvala za odgovor, lep pozdrav!

pozdravljeni,
noseča sem 15 tednov. Na ščitnici se zdravim že od 10 leta. v 8 tednu so mi izmerili TSH 9.57, povišali dozo za 25, tako da sem 6 tednov jemala eutirox 175. Ponovno so mi izmerili vsebnost TSH 9,56. 2 tedna moram jemati eutirox 200 nato pa 225. Ali je normalno, da mi vrednost TSH ni padla?

Hvala za odgovor, lep pozdrav!

Spoštovani!

Za avtoimunuim vnetjem ščitnice se zdravim že od 15 let. Ko sem bila noseča 8tednov so mi izmerili TSH 9,57, dozo eutiroxa so mi iz 150 dvignili na 175.Čez 6 tednov so mi ponovno testirali kri in je TSH ostal enak 9, 56. Sedaj moram 2 tedna jemati eutirox 200 in naslednje 4 tedne 225. Ali je normalno, da mi TSH ne pade čeprav imam povišano dozo eutiroxa?

Lep pozdrav

Spotovani!

Vsekakor ni normalno, da se vam ob zviševanju odmerka Euthyroxa vrednost TSH ni znižala.V tem primeru je možno, da zdravilo ne jemljete pravilno zjutraj na tešče s kozarcem vode, ali ne jemlljete ustreznega odmerka, ali ne prihaja do zadostne absorbcije iz prebavil, kar je malo verjetno. Glede na to, da ste noseči. priporočam absolutno redno in pravilno jemanje Euthyroxa in kontrolo TSH čez tri tedne.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni
Zdravim se za hipotirozo ščitnice in konec oktobra 2014 so bile laboratorijske vrednosti ščitničnih hormonov b.p. (TSH 1,40, t3 in t4 v mejah normale) zato sem še naprej jedla nespremenjeno dozo zdravil eutiroxa 75mcg in 2x teden po 100mcg.
Sedaj na začetku petega tedna nosečnosti. Ob preverjanju beta hcg-ja v krvi sem si dala pregledati tudi raven ščitničnih hormonov in glede na to da se zdravim za hashimoto tiroiditisom so bile vrednosti TSH-ja porazne.
TSH: 8,42. Vrednosti t4 in t3 pa v mejah normale.
T4: 13.83
T3: 4,45
Strah me je nepravilnosti, ki bi se zaradi neurejenega tsh lahko pojavile na plodu, zato razmišljam o splavu. Kaj mi svetujete. Hvala .lp

Spoštovani!

Glede na navedeno je odmerek Euthyroxa vsekakor premajhen. Priporočam Euthyrox 100 ug vsak dan in kontrolo TSH in hormonov čez štiri tedne. Vrednosti pT3 in pT4 sta povsem v mejah normale, zato ni pričakovati nikakršnih nepravilnosti pri plodu in težav v nosečnosti zaradi bolezni ščitnice. Splav zaradi ščitnice pri vas ni potreben.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Imam diagnozo Hashimotov tiroiditis. Ob načrtovanju nosečnosti sem jemala Euthyrox 25 ug. Sedaj sem noseča 5 tednov (od zadnje menstruacije) in sem dala pregledati kri (Poliklinika, KNM), izvidi so sledeči (odvzem ob 13.uri):
TSH: 4,084 (0,55-4,78)
fT3: 4,67 (3,5-6,5)
fT4: 17,3 (11,5-22,7)
En teden pred odvzemom krvi sem vzela 50 ug dvakrat v tednu in ostale dni 25 ug (tako ste mi svetovali glede na prejšnji izvid TSH 2,35, pred zanositvijo oz. sedaj vem, da je bilo to že tik po spočetju, za kar pa še nisem vedela), sicer pa sem prej jemala po 25 ug. Kakšen odmerek Euthyroxa predlagate za naprej in kdaj spet kontrolirati?
Hvala za vašo pomoč in lep pozdrav.

Spoštovani!

Glede na navedene izvide in nosečnost priporočam Euthyrox 50 ug vsak dan in kontrolo TSH in hormonov čez 6 tednov.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni.

Sem v 3. tednu nosečnosti in imam hashimoto tiroiditis. Danes so izvidi pokazali S-TSH: 5.37mlU/L. S-T3: 4.89 in S-T4: 14.55. Do sedaj sem jemala 4 dni 50mikrogramov in polovičko 25 mikrogramov ter 3 dni 50mikrogramov Euthiiroxa. Kakšno jemanje Eythiroxa priporočate jemati sedaj, da bodo vrednosti TSH med 1-2mlU/L?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni.

Sem v 3. tednu nosečnosti in imam hashimoto tiroiditis. Danes so izvidi pokazali S-TSH: 5.37mlU/L. S-T3: 4.89 in S-T4: 14.55. Do sedaj sem jemala 4 dni 50mikrogramov in polovičko 25 mikrogramov ter 3 dni 50mikrogramov Euthiiroxa. Kakšno jemanje Eythiroxa priporočate jemati sedaj, da bodo vrednosti TSH med 1-2mlU/L?
Hvala za odgovor.

Spoštovani,

gre za zgodnjo nosečnost verjetno 5 tednov! Vsekakor priporoča Euthyrox 75 ug vsak dan in kontrolo TSH in hormonov čez 4 tedne.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani.
Ker me ze dve leti mucijo tezave kot so ekstremno mrzla stopala in dlani, utrujenost, predmenstrualni izcedki, suha koza, prebavne motnje, sem zdravnico prosila, da mi pregleda scitnicne hormone. Ambulantno je bil ugotovljen TSH 5,7 kar pa se njej ni zdelo zelo pomembno, saj je rekla, da gre le za blago hipotirozo in da mraz za katerim tozim ni povezan s scitnico. Kljub temu sem vztrajala, da mi izda napotnico za tirologa. V zacetku decembra mi je ta postavil diagnozo Hasimotov toroiditos. Izvidi so sledeci: TSH: 4,35 T3 in T4 sta bila normalna, antiTPO 608). Slabe dva meseca sem jemala Euthyrox 25 mikrogramov. Se vedno me konstantno me zebe v noge in roke, zdelo se mi je, da je odmerek premajhen, saj ni bilo pretiranega izboljsanja. Sedaj sem ugotovila, da sem noseca 4 tedne in 4 dni. TSH se je ponovno povecal in sicer na 5,24; T3 in T4 pa sta normalna. Zdravnica mi je svetovala naj povecam odmerek Euthyroxa povecam za 25 mikrogramov se pravi na jemljem 50 mikrogramov ma dan. Menite, da je priporocen odmerek primeren ali bi moral biti se visji? Zelo me skrbi, da bo prislo do spontanega splava oz okvare ploda. Brala sem, da je najvisja dovoljena meja za TSH 2,5 in da povisano stevilo protiteles se dodatno ogroza plod. Glede na to, da je meja antiTPO 60, jaz pa jih imam kar 608, gre verjetno za precej tvegano zadevo. Kaj menite vi? Je v tem casu ze lahko prislo do okvare ploda ali je se kaj upanja, da z visjim odmerkom premostim tezave in se rodi zdrav otrok?
Cenim vas cas in mnenje. Prijazen pozdrav

Spoštovani,

glede na nosečnost in mejno zvišan TSH vsekakor priporočam zvišati odmerek Euthyroxa. TPO protitelsa nimajo vpliva na potek nosečnosti. Predvidevam, da zaradi ščitnice glede nosečnosti ne bo težav.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close