Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Zelene alge

Zelene alge

Dober dan,

po radiu sem zasledila, da ni priporočljivo uživati zelene alge pri povečanem delovanju ščitnice. Jaz jem tablete Eutyrox 50 mg in imam Hashimoto sindrom (premalo deluje ščitnica). Ali naj nadaljujem z algami, ali naj jih neham uživati. Jem pa jih tri dni.

Najlepša hvala za odgovor, in lep pozdrav Katja.

Spoštovani,

pri vaši bolezni lahko prekomeren vnos joda poslabša delovanje ščitnice. Veliko joda vsebujejo preparati morskih alg (Rjave alge, Kelp, Spirolina,…) , ne pa tudi sladkovodnih alg (Algea). Najbolje, da preverite, kakšen preparat jemljete – če gre za morske alge, bi svetovala, da jih čim prej opustite.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Dober dan,

sem se pozanimala od uvoznika preparata in pravi, da vsebuje sledi organskega joda in da je Chlorella sladkovodna alga kot spirolina in da ne vsebuje toliko joda, da bi bilo nevarno jemanje le-te. Vaše mnenje?

Hvala za vaš dragocen čas in lep pozdrav, Katja.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

če preparat vsebuje jod, bi ga pri Hashimotovem tiroiditisu vsekakor odsvetovala.

lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Spoštovani,

je torej konkretno Algea priporočena oz. neškodljiva pri Hashimotovem tiroiditisu (terapija 25 mg Euthiroxa dnevno).

LP

Spoštovani,

Algea je preparat sladkovodnih alg, ki ne vsebujejo joda, zato pri Hashiotovem tiroiditisu ne povzročila škode, pa tudi koristi ne.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Ja, malo je treba pazit kakšne alge jemljete … Jaz že vrsto let jem izključno Algeo, ki je 100% naravna brez dodatkov. Jo vedno kupim prav preko carso.si, na vsakih 6 pa dobim še eno brezplačno 🙂

Pozdravljeni,

ugotovljeno mi je bilo premajhno delovanje ščitnice TSH 6. Ker sem se pred leti zastrupila s živim srebrom, lahko rečem, da me je poleg odstranitve amalgamskih plomb, rešila tudi alga Klorela, ki jo pa še vedno jemljem redno vsak dan. Pred kratkim pa sem kupila tudi rjavo algo Kelp-ker vsebuje veliko joda. Sedaj pa sem zmedena: ali pri premajhnem delovanju ščitnice potrebujemo večji vnos joda ali ne? Jemljem tudi tablete Euthiroxa 50g dnevno.
Hvala za odgovor.

Spoštovani,

pri premajhnem delovanju ščitnice ne potrebjete dodatka joda.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close