Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje močno izpadanje las

močno izpadanje las

Spoštovani,

Že več kot 2 meseca opažam močno izpadanje las. Med pranjem mi v rokah ostajajo dobesdno celi šopi las. Kaj naj storim, saj me počasi že malce skrbi. Ali menite, da še počakam, naj pijem kake vitamine….? Sicer sem zdrava in nimam težav. Dvomim v to, da bi šlo za sezonsko izpadanje las, ker traja predolgo.
Hvala vam za mnenje in nasvet!

Spoštovani!

Vzroki za povečano izpadanje las so različni. Vsekakor je možno, da gre pri vas za sezonsko izpadanje las, priporočam pa opraviti obisk pri izbranem zdravniku družinske medicine, ki bo po presoji opravil klinični pregled in osnovne laboratorijske preiskave (hemogram, elektroliti, določitev serumskega železa….).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

že četrti mesec mi prekomerno izpadajo lasje, najbolj pa seveda ob pranju (celi šopi) Naj povem da sem v dveh mesecih (Maj, junij) shujšala7 kg.(73 na 66 namenoma) pa tudi avtoimunsko vnetje ščitnice so mi diagnosticirali letos marca. Ob obisku pri dermatologu mi je podal diagnozo telogenes efluvium in mi priporočil uporabo losiona Regaine 2X dnevno.
Terapijo uporabljam 1 mesec, poleg pijem pivski kvas v tabletah,fitoval kapsule šampon proti izpadanju pa imam občutek da ni odziva. Splošni zdravnik mi je dal pregledati kri pa je bilo vse ok. mesečno perilo imam tudi redno tako da res ne vem več kaj naj storim da se stanje izboljpša.

Po naravi imam goste lase zato me tako stanje še bolj skrbi.

Hvala za odgovor in lep pozdrav
A.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Vzroki za izpadanje las so različni. Pri vas gre najverjetneje za kombinacijo sezonskega izpadanja, hujšanja in avtoimunske bolezni ščitnice. Kadar je pri avtoimunski bolezni ščitnice njeneo delovanje normalno, ta sicer ne vpliva na izpadanje las. Priporočam upoštevati navodila dermatologa.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Vzroki za izpadanje las so različni. Pri vas gre najverjetneje za kombinacijo sezonskega izpadanja, hujšanja in avtoimunske bolezni ščitnice. Kadar je pri avtoimunski bolezni ščitnice njeneo delovanje normalno, ta sicer ne vpliva na izpadanje las. Priporočam upoštevati navodila dermatologa.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani.

Stara sem 19 let in mi zdaj že dobre 3 mesece zelo izpadajo lasje predvsem po pranju in česanju. pred mesecom dni je moja doktorica ugotovila da sem anemična ali je izpadanje las mogoče posledica tega?

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Anemija (malokrvnost) je vsekakor lahko vzrok za izpadanje las. Pričakovati je izboljšanje stanja, ko se bo normalizirala krvna slika.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Veliko je napisanega o težavah izpadanja las pa vendar nisem našla odgovora, ki bi ustrezal mojemu problemu. Namreč močno mi izpadajo lasje, predvsem na temenu in se hitro redčijo. Problem opažam sicer že kakšne pol leta, vendar zadnji mesec pa je izpadanje nenormalno napredovalo. Lasje mi izpadajo v šopih. Imela sem tudi bolj masten prhljaj in srbeče lasišče, kasneje tudi rdečino in boleče lasišče na temenu, ravno tam kjer najbolj izpadajo lasje. Naj povem, da sem pred 6 meseci jemala tablete klomifen.Bi to morda bil vzrok? No, hitro sem stopila do dermatologinje, ki je napisala kot diagnozo alopecia androgenetica, vendar to nekako ne verjamem, ker mislim,da je vzrok bolj neka motnja v telesu ali pa alergija. Naredila sem tudi TSH test z rezultati S-TSH 4.83, S-T4 16,01, S-T3 4.13. Zdravnica me je poslala še k tirologu, ki pravi, da to ne bi smel biti razlog za izpadanje las. Naročena sem novembra. Sedaj sem zelo skeptična, ker ne vem kaj naj še naredim oz. kateri pregled še lahko opravim, kajti vsak dan sem bolj panična. Ginekološki izvidi so bp, opažam pa močnejšo mensturacijo kot ponavadi. Pojavljajo se mi podkožni mozolji ob strani obraza in po vratu, kar mi je zelo nenavadno. Sedaj jemljem vitaminske tablete, jem proso, pijem neem, tekoče železo, uporabljam šampon fitoval in Regaine raztopino ter za masažo mentolov špirit, ki so mi ga zmešali v lekarni. Ne opažam nobenega izboljšanja. Kaj naj še storim? Prosim, za pomoč.
Lp,

Spoštovani!

Možno je, da gre za bolezen lasišča (seboroični dermatitis?) ali pa se dejansko razvija “moška plešavost”. TSH 4,83 mE/l je za nekatere laboratorije mejno zvišana vrednost, za druge še normalna. V vsakem primeru menim, da ščitnica ni vzrok za izpadanje las. Terapija, ki jo prejemate je ustrezna. Če se stanje ne bo izboljšalo priporočam opraviti tudi pregled pri endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pozdravljeni,
stara sem 15 let in v zadnji mesec opažam da mi lasje prekomerno izpadajo(sicer imam kar goste lase, in mi nikoli še niso izpadali tako), zadnje dni se stanje še močno poslapšuje, lase mi grejo ven v šopih in to ne samo pri umivanju in česanju, največ zjutraj. Res pa je, da sem že kar nekaj mesecev vedno slabe volje, pa veliko stresa. Zdaj bom probala jesti tablete B-kompleks, pa več banan, prosoja, živil, ki naj bi pomagale. kaj pa vi menite o tem, kaj bi lahko bilo in kaj bi še pomagalo?
lp, hvala za odgovor.

Spoštovani!

Vzrok za izpadanej las so različni. Lahko gre za sezonsko izpadanje, bolezni lasišča, hormonske motnje, vnetno žarišče, slabokrvnost….Priporočam obisk pri izbranem zdravniku družinske medicien, ki bo opravil pregled in ustrezne laboratorijske preiskave.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Proti izpadanju las poskusite tablete Doppelherz Silicijeva prst+biotin+cink- meni je zmanjšalo izpadanje na normalno raven, trikratno. Izboljša tudi nohte in kožo.
Izpadanje las se pojavlja pri različnih starostnih skupinah in je gotovo posledica psihičnih pritiskov zato si sami ni treba še dodatno uničevati živcev z živčnimi strupi kot so kofein, nikotin, alkohol in podobno. Zavestno umirite svojo psiho. Jejte raznoliko in presno hrano, da telo dobi čimveč vitaminov in mineralov, izogibajte se predelani hrani in strupenim dodatkom kot so glutaminat in umetna sladila. Izogibajte se ljudi, ki vas izčrpavajo in se družite z ljudmi, ob katerih se dobro počutite. Naredite kaj dobrega za svoje bližnje, saj se boste ob tem dobro počutili in prispevali k prijetnemu ozračju. Samo ne nastane nič, uspe nam le tisto, za kar se potrudimo.

Spoštovani!

Hvala za informacije.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

stara sem 43let .pred prebližno pol leta nazaj sem dobila neredno menstruacijo in tudi bolj med tistim časom sem razdražljiva mislim da je začetek mene.ampak zdaj so mi pa začeli lasje močno odpadati aje možno da je to povezano.
hvala

Spoštovani!

Verjetno nereden menstzrualni ciklus in povečano izpadanjelas nista direktno povezana. Vzroki za izpadanje las so različni (sezonsko izpadanje, bolezni lasišča, metabolne motnje, vnetna žarišča v telesu, kronične bolezni, pomanjkanje mineralov…).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni

Že več kot leto dni mii močno izpadajo lasje. Bila sem že pri drmatologu vendar mi je predpisal samo šampon. Pri ginekologu sem opravila pregled jajčnikov _ cist, vendar je vse vredu.
Bila sem tudi pri endokrinologu, dav mi je napotnico za pregled krvi ( odvzem venske krvi z antikoagulantom), priti moram na pregled pri katerem naj bi pojedla eno tabletko in potem 1 uro ležati oni pa mi bojo vsakih 15 min vzeli kri in potem še eno tabletko za domov in naslednji dan zopet nazaj da bom dala kri … Zanima me če veste zakaj moram vzeti tableto in kakšen pregled je to. Me je kr malo strah.

Najlepše hvala za odgovor.

Spoštovani!

Iz navedenega žal ni jasno za kakšne preiskave gre.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani dr. Pirnat,

ob večletnem jemanju kontracepcijskih tablet so moji lasje postajali precej tanki in bolj so
izpadali. Dejansko so imele tabletke precej stranskih učinkov, ki pa jih nisem povezala s tem. Pred tremi meseci sem prenehala s KT in sedaj opažam precej močno izpadanje las.
Brala sem, da je to posledica padca ravni hormonov, vseeno pa me zanima, v kolikšnem času naj bi se
stanje normaliziralo in če lahko kaj storim, da preprečim močnejše izpadanje, kot samo čakam.
Ali se potem kvaliteta las vrne na raven pred jemanjem KT, ali so za vedno uničeni?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Vzroki za izpadanje las so lahko različni: sezonsko izpadanje, hormonske motnje, vnetna žatišča v telesu, slabokrvnost, pomanjkanje mineralov in vitaminov, kronične bolezni….Možno je, da je pri vas vzrok prenehanje jemanja KT. V tem primeru je pričakovati, da se bo stanje normaliziralo po nekaj mesecih.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravjeni

Sem mamica stara 27 let,rodila pa sem konec julija letos s carskim rezom…imam tudi hipotirozo,katero zdravim z zdravili…pred kakimi tremi tedni sem opazila,da med razčesovanjem mokrih las se na glavniku pojavljajo veliki kupi las,za polno pest,lasje mi izpadajo tudi drugače saj jih vidim vse povsod…kar me seveda skrbi!!! Sem opazila tudi na glavi,da v sprednjem predelu ko imam spete lase v čop se vidi že del lasišča,kot bi bila pleša s parimi prameni las…tako da me zanima,če je to res normalno kot vsi pravijo,da po porodu se to dogaja,ali moram obiskak katerega od zdravnikov, mogoče katerega specifičnega? Sicer po porodu še nisem bila na pregledu za ščitnico…mogla bi it v kratkem,čakam datum…

Zahvaljujem se Vam za odgovor…

Mami12

New Report

Close