Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

Nimam menstruacije? Kaj naj storim?

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam težave z menstruacijo. Jedla sem kontracepcijske tabletke Logest približno 4 leta, menstruacija je bila takrat normalna. Ko sem jih prenehala jesti je bilo par mesecev vse ok potem pa so se začeli izostanki. Najprej 3 mesece nato sem jo enkrat imela in zopet ne. Ginekologinja me je napotila k endokrinologu. Dobila sem tablete Aglurab, toda po njih mi je bilo neznosno slabo in sem prenehala z jemanjem, menstruacija se je takrat uredila za par mesecev, nato pa sem jo zopet zgubila. Stara sem 24 let in želim zanositi toda ne morem ker nimam menstruacije. Kaj predlagate?
Lp Sandra

Spoštovani!

Glede na to, da ste pri endokrinologu dobili Aglurab gre verjetno za PCOS. Neredna menstruacija je lahko posedica PCOS. Priporočam ponoven posvet pri ginekologu, ki se ukvarja z zdravljenjem sterilnosti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

POZDRAV!Zelo zgodaj sem dobila menstruacijo že pri 10 letih,sedaj jih imam 30.Nikoli nisem imela redne menstruacije,nisem je imela po par mesecev.Ko sem hotela zanosit sem najprej morala jemat tablete da sem jo dobila,potem pa še tablete DIAN nekaj časa,da se je uredilo.Po prvem porodu je prišla sama in sem jo skoz lepo imela.Po drugem porodu,je bil otrok star že leto in pol pa še nič.Spet sem morala jemat tabletke,pa mi ni čisto nič do teh tabletk.Tri mesece sem jemala,potem sem pa sama nehala.Eno leto sem lepo imela redno,sedaj pa od 28.12. pa spet nič.Nebi rada spet tabletk,ker bi rada letos zanosila.Bi lahko bila to ščitnica?Kaj naj naredim?A mi lahko ginekologinja napiše napotnico za endokrinologa?Če še do druzga tedna ne dobim menstruacije se bom naročila na pregled.HVALA NA ODGOVORU!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

vzroki za neredno menstruacijo so različni. Glede na navedeno priporočam obisk pri ginekologu. Funkcijske motnje ščitnice lahko vplivajo na menstruacijo, vendar so drugi vzroki pogostejši (PCOS, zvišan prolaktin, stres, hujšanje…).Tudi ginekolog vas lahko napoti na pregled k endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Jemljem kontracepcijske tablete Logest in v tem tednu nisem dobila menstruacije, čeprav bijo morala. jemljem jih že 6 let in v tem času je bila vedno točna, res pa da je bila v zadnjem času vedno krajša tudi v navodilih piše da še ni razloga za skrb, ampak mene vseeno zanima če ima kakšna podobne izkušnje.
Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Ob jemanju oralnih kontraceptivov včasih lahko izostane menstruacija. Priporočam nadaljevati z jemanjem enako kot bi menstruacija bila. Če menstruacije tudi v naslednjem ciklusu ne bo, je potrebno izključiti nosečnost, ki je sicer ob jemanju OK izjemno redka.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Pred približno dvema mesecema sem bila na zdravljenju z radioaktivnim jodom (hipertiroza) in me zanima v kakšni meri to zdravljenje vpliva na menstruacijo. Do sedaj so bili ciklusi redni (tudi prvi mesec po zdravljenju), zdaj pa je mimo že približno 35 dni. Zanima me tudi kakšna je možnost zanositve takoj po tem zdravljenju.
Hvala za odgovor!

Spoštovani,

samo zdravljenje z radiojodom ne vpliva na menstruacijski cikel, lahko pa bi sprememba delovanja ščitnice po radiojodnem zdravljenju prispevala k zaostanku menstruacije. Radiojod ne vpliva na zmožnost zanositve, vendar pol leta po radiojodnem zdravljenju nosečnost odsvetujemo. Če sumite, da bi lahko bili noseči, čim prej opravite test. Če bo pozitiven, se čimprej pogovorite z vašim tirologom in ginekologom – v tako zgodnjem obdobku po radiojodnem zdravljenju običajno svetujemo prekinitev nosečnosti.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Heej mene pa nekaj zanima js sm stara 14 let 15 bom zle kmaal pa še zdej nimam menstruacije pa me je fuul strah kr use moje sošolke jo ži majooo.

Spoštovani!

Menarha (prva menstruacija) se navadno pojavi med 10 in 15 letom starosti. Priporočam počakati še nekaj mesecev.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Menstruacija mi izostaja 4 mesece, nazadnje sem jo imela 11.1.10. Septembra lani sem prenehala jemati kontracepcijske tablete, od takrat do januarja sem jo imela trikrat – kar se mi zdi normalno. A je možno, da psiha vpliva na menstruacijo? Namreč sem se januarja preselila v tujino, kar je bilo zame kar težko.

Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Po prenehanju jemanja oralnih kontraceptivov se pogosto zgodi, da izostane menstruacija. Vsekakor je pri vsakem izostanku menstruacije potrebno izključiti nosečnost. Predvidevam, da niste noseči. Možno je, da tudi stres povzroči izgubo menstruacije. Priporočam počakati še par mesecev. Če se stanje ne bo uredilo je potreben obisk pri ginekologu in verjetno hormonsko zdravljenje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni !

Zanima me kaj naj storim!?! menstrucije nimam že 2 mesca zelo me boli trebuh,glava, pa v 2 mesecih so mi prišli spet ogromno mozoljev. Jemala sem 4 lete tabletke Diane pred 4 mesci sem jih prekinila. Pred dvema mescoma sem odšla k ginekiloginji da mi jih spet pripiše zaradi mozoljev. Sedaj ko je pa nimam ne vem kaj storiti. Naj grem na obisk k ginikologinji ali naj še malo počakam?

Spoštovani!

Glede na to, da že dva meseca nimate menstruacije je potrebno obiskati ginekologa (izključiti nosečnost, oziroma opredeliti druge vzroke za izgubo menstruacije).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Zdravo stara sem 13 pa še zmeri nimam menstruacije?je to kaj narobe? Če je, kaj naj naredim?

Spoštovani!

Menim, da ni nič narobe če pri 13 letih še nimate menstruacije. Pri nekaterih deklicah se menarha (prva menstruacija) pojavi šele pri 16 letih. Pomembni so tudi drugi znaki pubertete (rast sramnih dlak, rast prsi), ki se navadno pojavijo kako leto pred menarho.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Zdravo,
Stara sm 16, zadnjo menstruacijo sm mela 30.septembra 2010. Mam jo že približno 4 leta in nikol ni bla redna. Ponavadi sm mela zelo močne in dolge. Enkrat je trajala celo 18 dni (bla je izredno močna, zbujala sm se dvakrat na noč in menjavala nočne vložke). V letu 2010 se je nekako uredila od poletja pa je spet neredna.
Počas me je začel skrbet zarad nosečnosti. Imam fanta, s katerim sicr pazva, sam sva velikrat brez kondoma, kontracepcijskih tablet pa tut ne jemlem. skor prepričana sm da to ni to, ker sm bla 16. decembra na ultrazvoku trebuha (mam tut težave glede jetr( mela sm povišane jetrne teste*) in želodca) in me je zdravnica vprašala če želim da je moja mami z mano ko bo potekal ultrazvok, če bi slučajno kej tazga vidl v trebuščku 😀 No skratka očitno ni blo nč.Me pa že 3 dni grozn boli medenica, jajčniki, spodnji del hrbtenice in trebuha , mam tut na dotik občutljive bradavice in skoz sm utrujena (bil je tud dan ko sm pršla domov iz šole, šla spat za 6 ur, zvečer sm šla pa spat ob polnoči in spala do enih popoldne). Upam da je sam psiha, sam dans se mi je prvič zgodil da mi je blo tko slabo da sm mogla it hitr do stranišča, bruhala sicr nism. Pa še vrti se mi 🙁 No kakorkoli, upam da je to sam zarad tega ker me tok skrbi.

Omenla bi sam še to, da sm v decembru 2010 mela preglede zarad bolečin pod rebri, in zarad tega ker mam zelo rumeno kožo na rokah, podplatih in obrazu (beločnice mam bele). Niso vedl kaj bi blo, sm pa dobila gastrorezistentne tablete (Nexium).

Že vnaprej hvala za odgovor.

Spoštovani!

Pri vsakem izostanku menstruacije je potrebno izključiti nosećnost. Priporočam, da opravite Clearblue test. Če niste noseči, priporočam obiskati ginekologa, ki vam bo predpisal hormonske tablete za urejanje menstruacije in zaščito.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pozdravljeni

starost 15 skoraj 16 počasna rast, prsi sploh ne rastejo , otroška potava, šibek belitok ,poraščenost ok ,mela sem probleme s ščitnico …v velikih skrbeh zdravnica pač misli da je pozna puberteta ampak jaz se res nič ne razvijam!

lp

Spoštovani!

Vsekakor je možno, da gre pri vas pozen pojav pubertete. Priporočam pa da opravite pregled pri pediatru endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close