Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje vrednosti pri ščitnici

vrednosti pri ščitnici

Spoštovani!

Mene pa sam zanima, ko velikokrat govorite meje normale pri izvidih, kakšna je meja normale od do pri TSH, tT3 in tT4?

Hvala za vaš odgovor!

Lp,
Naty

Spoštovani!

Vsak laboratorij ima lastne normalne vrednosti glede na to katero metodo za določanje hormonov uporablja. Za laboratorij Klnike za nuklearno medicino UKC so normalne vrednsoti: TSH 0,35-5,50 mE/L, pT4 11,5-22,7 pmol/L, pT3 3,5-6,5 pmol/L.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

konec meseca januarja so bili moji izvidi naslednji:
TSH 7,94
T4 – 11,64
T3 – 5,09

po vrednostih sta T4 in T3 v mejah normale imam pa povečan TSH. Kaj to pomeni in ali bi morala jemati tablete?

Hvala za odgovor,

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na navedene vrednosti ščitničnih hormonov, gre pri vas za mejno (latentno) hipotirozo. Priporočam pregled pri tirologu. Verjetno bo sčasoma potrebno tudi dodajanje ščitničnih hormonov.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pri ginek,posegu sem imela odvzeto tudi kri za ščitnični hormon,sem na tabletih euthyrox100mg,izvid pa jeS-TSH 3,08mE/L S-FT3 3.34pmol/L S-FT4 18,60 pmol/L,zanima me,kakšen je ta izvid,hvala za odgovor in lepo pozdravljeni ! Milena Zupanc

Spoštovani!

Glede na navedeno je pri vas odmerek Euthyroxa ustrezen.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

Zaradi premajhnega delovanja ščitnice jemljem Euthyrox že 3 leta. Do sedaj sem jemala izmenično 4 dni 100 mikrogramov , 3 dni pa po 50.
Zaradi slabšega počutja sem šla na kontrola Tsh in je bil povišan na 5,08.

Osebni zdravnik mi je predpisal še naprej 4 dni po 100 ostale 3 dni pa po 75 mikrogramov.

Bo ta terapija zadostna ? Kdaj je priporočljivo spet kontrolirat Tsh.?

Lep dan,

Spoštovani!

Glede na vrednost TSH 5,08 mE/l priporočam jemanje Euthyrox 100 ug vse dni v tednu in kontrolirati TSH čez tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Zaradi vsesplošnega slabega počutja, tresenja rok, razbijanja srca, prekomernega potenja in nenormalnih slabosti in napadov panike sem se odločila iti pregledat vrednosti delovanja ščitnice.

vrednost s-tsh – 1,520 pri referenčni vrednosti 0,34 -3, 785.

Na ostalih forumih se omenja vrednost T3 in T4, česar pa sama nimam na izvidih. Ali lahko pojasnite kaj T3 in T4 pomeni?

Ekg je bil normalen. Zdravnica mi je rekla da je delovanje ščitnice normalno. Vzroki so drugje, očitno. Poslala me je ven z Lexaurinom in Concorom, hotla mi je dat tudi antidepresive. Drugače sem pozitivno nastrojena in nimam namena jemat Lexaurina.

Stanje se mi samo še stopnjuje. Kaj mi svetujete?

Spoštovani!

TSH je hormon, ki ga izloča hipofiza, uravnava delovanje ščitnice in je najpomembnejši parameter za oceno delovanja ščitnice. T4 in T3 sta hormona, ki ju izloča ščitnica in delujeta n acelice vg vseh tkivih telesa. Pri vas je vrednost TSH povsem v mejah normale, kar pomeni, da ščitnica deluje normalno. V tem primeru določanje pT3 in pT4 ni potrebno. Vzrok za težave je iskati drugje. Morda vseeno poskusite z Lexaurinom v primeru izrazitih težav.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

V Adria Lab-u sem si dala testirati hormone (na 7. dan po ovulaciji, v kolikor je to relevantno), med drugim tudi ščitnične, pri čemer je izvid sledeč:

S-TSH 2,54 mIU/L (referenčna vrednost 0,27 – 4,20 mIU/L)
S-Prosti T3 4,71 pmol/L (referenčna vrednost 3,10 – 6,8 pmol/L)
S-Prosti T4 15,39 pmol/L (referenčna vrednost 12 – 22 pmol/L)

Vljudno bi Vas prosila, če bi lahko pokomentirali izvid.

Lep pozdrav,

Andreja

Spoštovani!

Navedene vrednosti so v okviru normale. Delovanje ščitnice je normalno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
v labaratoriju zdravstvenega doma so izvidi za ščitnico pokazali naslednje: TSH 5,87, FT3 5,57 IN FT4 15.75. Zdravnica me je napotila na dodatno testiranje v ambulanto za nuklearno medicino (v polikliniki). Tam so vzeli napotnico in izvide ter rekli naj počakam na komentar zdravnice. sporočili so mi, da se moram naročit za datum, ki naj bi bil okvirno čez 7 mesecev jaz pa se drug teden odpravljam v tujino (NZ) in me minimalno eno leto ne bo nazaj v Slovenijo. Zanima me ali so rezultati zaskrbljujoči? Kaj bi lahko v tem primeru naredila? Obstajajo zasebne ambulante, kjer bi lahko v naslednjih nekaj dni opravili testiranje ščitnice? so pri tem rezultatu tableti že potrebni? obstaja način s katerim bi se slabšanje rezultata preprečilo?
NAJLEPŠE HVALA za vaš nasvet!

Spoštovani!

Navedene vrednosti niso zaskrbljujoče, lahko pa pomenijo, da gre pri vas za blago premajhno delovanje ščitnice (latentno hipotirozo). Priporočam kontrolo TSH in pT4 v NZ čez dva do tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

6-letna hči je bila na pregledu pri dermatologu zaradi alopecije, kjer so jo poslali tudi na laboratorijski pregled krvi (krvna slika, ščitnični hormoni, hemoglobin). Na izvidu piše, da je TSH povišan in da naj gremo na pregled k tireologu. Vrednosti hormonov so bile naslednje: S-TSH 4,66 mU/L, S-fT3 6,3 pmol/L in S-fT4 17,2 pmol/L.
Zanima me, kaj pomenijo te vrednosti, ali nakazujejo kakšno hujšo hormonsko motnjo, glede na to, da referenčnih vrednosti hormonov na izvidu ni bilo. Preiskava je bila opravljena v SB Celje.

Hvala za vaš odgovor in lep dan,

Irena

Spoštovani “zlodejka”!

Navedene vrednosti so za večino laboratorijev v meah normale. Pri otrocih so sicer nekoliko višje vrednosti TSH in pT3.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani dr. Pirnat.

Vljudno prosim za komentar izvida. Vrednosti hormonov so bile naslednje: S-TSH 4,42 mU/L, S-FT4 15,09 pmol/L in S-FT4 4,06 pmol/L. Stara sem 29 let.

Lep pozdrav

Spoštovani!

TSH vrednost je nekoliko višja, za nekatere laboratorije že nad zgornjo mejo normale, pT4 in Pt3 sta v okviru normalnih vrednosti. Lahko gre za nihanje vrednosti TSH, ali blago hipotirozo.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni bila sem na pregledu scitnice in zdravnicca je rekla da je normalno stanje 5… jaz pa imam 7.5 ali je to povisana ali znizana? pa zanima me ce je to stanje precej resno ? Hvala lp

Spoštovani!

TSH 7,5 mE/l je zvečana vrednost. Možno je, da gre za blago premahno delovanje ščitnice (hipotirozo). Priporočam kontrolo TSH in pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close