Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ŠČITNICA IN SPANJE

ŠČITNICA IN SPANJE

Pozdravljeni dr. Pirnat!

Lani junija sem bila na jodu. Od avgusta imam euthyrox tablete najprej 25, potem 50 in nato 75. ,Decembra lani mi TSH pade v mejo normale in mi zmanjšate dozo tablet na 25. Konec januarja letos imam kontrolo in TSH 15 FT3 FT4 v mejah normale TSI mejno zvišan dozo mi povečate na 75. Kar je razumljivo.
Ma zadnji teden je prav katastrofa nobene volje non stop utrujena v službi ravno toliko da zdržim 8 ur da ne zaspim. En čas me zebe ne morem se segrete čez pol ure me obliva pot kot bi bila v meni. Zvereč ko grem spat se ne morem segreti najprej me zebe imam ene par odej na sebi da se segrejem nato vseeno zaspim. Problem nastane med 3-4 uro zjutraj ne morem in nemorem nazaj zaspati. Ob 6 zjutraj ko moram pa vstati bi pa spala. Prosim povejte mi kaj naj naredim. Kontrolo imam začetek maja spet pri vas.

Že v naprej se vam zahvaljujem za vas lepo pozdravljam.

Spoštovani!

Pri vas gre za hipotirozo (premajhno delovanje ščitnice) po zdravljenju z radiojodom. Ob kontroli januarja je bil TSH zvišan, kar pomeni, da je bil odmerek Euthyroxa premajhen. Odmerek so vam zvišali. Utrujenost in občutek mraza je lahko posledica premajhnega odmerka Euthyroxa. Nespečnost najverjetneje ni posledica hipotiroze. Priporočam počakati še teden ali dva. Če se težave ne bodo zmanjšale, priporočam kontrolo TSH in ščitničnih hormonov.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Najlepša hvala za vaš odgvor. če ne bo bolje bom šla nazaj na kotrolo pred majem mesecem.

Hvala in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni MATEJA 1.
Zanima me kako ste rešili vzrok prebujanja ponoči in potem 2-3 ure ne morate zaspati. Sama se namreč tudi prebujam okrog 4h ponoči, potem pa do 6h – 7h sploh ne morem zaspati. To že več mesecev.
Hvala.
Lp, Helena

New Report

Close