Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ščitnica?

ščitnica?

Pozdravlejni!
Prvič se obračam po pomoč, ker pač sama nisem prepričana ali imam prav. Stara sem 29 let in že od 14 leta vem da imam probleme s ščitnico. Prva leta sem morala jemati zdravila tudi skozi prvo nosečnost. Med carskih rezom so še ugotovili da mi ščistnica ne proizvaja dovolj hormona ki razgrajuje narkozo tak da so bili še tam problemi. Dali so mi kartico na kateri so vsi podatki. Pa to zdej ni pomembno. Med drugo nosečnostjo zdravil nisem potrebovala tudi drugi carski rez je bil brez težav. Zdej sem 7 let brez zdravil. Dvakrat so mi vmes pregledali hormone ki so bili normalni. Sedaj pa imam pol leta težave. In sicer se nenormalno potim, roke se mi tresejo, muči me koncentracija, pritisk je dostikrat previsok, nimam apetita vendar mi teža raste, vedno imam občutek utrujenosti, sem brez energije kar zame ni značilno ker sem drugače ravno vedno v pogonu in gibanju. Nikoli ni problem kaj narediti, sedaj pa mi je vse nekako odveč. Hitro se razburim, veliko stvari me vrže iz tira, kar mi spet ni podobno. Drugače sem zdrava razen kakega prehlada ali kaj podobnega.
Sumim da mi je začela spet nagajati ščitnica vendar želim mnenje nekoga preden grem na pregled, saj že dvakrat sem sumila na njo pa mi testi krvi niso ničesar pokazali in mi je zdravnik dal vedeti češ da ni vse ščitnica in da sem mogoče malce preveč scarkljana. Pa me je to kar malce prizadelo ker nisem človek ki bi jamral in stal pri zdravniku. Nasprotno pri njem nisem bila že šest let, ker vedno raje malce počakam in se poizkusim z domačimi zdravili.
Kar me zanima je ali imam prav? Imam težave s ščitnico?

lp
mirjam

Spoštovani!

Težave, ki jih navajate niso specifične za moteno delovanje ščitnice, ne za hipo, niti za hipertirozo.Vsekakor pa priporočam obisk pri izbranem zdravniku in poleg ostalih preiskav tudi določitev TSH, za izključitev funkcijske motnje ščitnice.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close