Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Dabroston in menstruacija

Dabroston in menstruacija

Pozdravljeni!

Stara sem 17 let. Zaradi sekundarne amenoreje, ki traja že dve leti, mi je ginekolog predpisal jemanje tabletk Dabroston. Zaradi dopusta, sem jih pričela jemati ta teden, v čtrtek, 19.7.2007 . Menim, da s tem datumom ni nič narobe, saj mi je ginekolog rekel, da bi lahko jemanje odložila tudi do jeseni ampak sem se odloćila, da z jemanjem pričnem zdaj, julija. Sedaj jih jemljem 3 dni in sicer 2-krat dnevno po eno tabletko z 10 mg.
Zanima me, kdaj naj bi prišla menstruacija? Ali je res, da naj bi prišla 7 – 10 dni po prenehanju jemanja Dabrostona. Ginekolog mi je predpisal, naj jih jemljem 7 dni.

Najlepša hvala za odgovor že vnaprej in lep pozdrav,

Mishy

Spoštovani!

Po prenehanju jemanja Dabrostona je pričakovati menstruacijo po približno 10 dneh.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Meni jih je g predpisal od 16. do 25. dne zaradi izcedka par dni pred začetkom m. Jemala naj bi prvi mesec eno na dan (10mg), drugi mesec pa dve. Imam 35 let. Kako hitro se meni lahko m normalizira oz. izcedeek izgine? Imam jo sicer redno na 27/28 dni. Poskušala bom tudi zanositi.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Dabroston je peroralni sintetični gestagen, podoben progesteronu, ki nastaja v rumenem telescu. Maternično sluznico, ki se pod vplivom estrogenov zadebelji (proliferira),gestageni spremenijo v sekretorno.Dabroston uporabljamo pri nadomestni hormonski terapiji v kombinaciji z estrogeni,pri motnjah menstrualnega ciklusa (nepravilen menstrualni ciklus zaradi hormonalnega neravnovesja,disfunkcionalne m. krvavitve,boleča menstruacija, sekundarna amenoreja – izostanek m., menoragija – krvavitev ki ni organskega izvora…), premenstrualnem sindromu,endometriozi, insuficienci rumenega telesca…
Upam, da bodo vaše težave izzvenele že po mesecu ali dveh jemanja Dabrostona, sicer se glede morebitne nosečnosti posvetujte z vašim ginekologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Kolikšen je največji priporočljiv / dovoljen dnevni odmerek dabrostona? Lahko jemljem do tri tablete dnevno? Kakšne so normalne vrednosti progesterona v lutealni fazi (takrat, ko imam težave)?
Pa še to: ali moje težave pomenijo, da ne morem zanositi; da se jajčece sicer oplodi, ampak se ne vgnezdi???
Še enkrat hvala za odgovor!

Spoštovani!

Največji priporočljiv odmerek Dabrostona je do 3 tablete dnevno. Vrednosti progesterona v lutealni fazi so od 19 do 76 nmol/l.Za kakšne težave sicer gre pri vas ne vem. O tem se pogovorite s svojim ginekologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

V primeru, da medtem zanosim, ali naj z jemanjem Dabrostona nadaljujem (zaradi ohranitve nosečnosti) ali pa naj ga neham jemati po 25. dnevu, kot mi ga je prvotno predpisala ginekologinja? Če naj ga jemljem naprej, koliko tablet in koliko časa?

Spoštovani!

Kot že rečeno priporočam, da se glede jemanja Dabrostona posvetujete z ginekologom,ki vam je zdravilo predpisal. Včasih se priporoča v primeru habitualnih (pogostih) splavov v zgodnji nosečnosti, nadaljevati z jemanjem Dabroston 2×1 tbl. dnevno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

dober dan…

mene pa neki zanima..stara sem 26 let..midva s fantom imava namen imeti otroka,imava redne spolne odnose,ampak je problem da nimam redne menstruacije in mi je moj ginekolog prepisal tablete dabraston..in te tablete sem jemala 15 dni vendar od teha je ze 19 dni kar jih ne jemlem vec in se kar ni menstruacije…nato sem sla k ginekologu in je rekel da ne ve kaj se to dogaja..lahko da sem noseca ali pa bo menstruacija..zdaj mi pa vi prosim povejte,ce sem jaz slucajno noseca ze bila preden sem zacela jemati tablete dabroston in da mi zaradi tega nece pridit menstruacija?ker ko delam teste mi kazejo negativno..imam napete prsi,sem utrujena,se mi vrti in zelo napeti trebuh…sam ginekolog ne ve kaj bi bilo to,ker pravi da imam v maternici eno crno piko,ki ne ve ali se ripravlja na mesntruacijo,ki je se po 19 dneh od konca jemanja tablet se kr ni ali sem pa noseca…mi lahka vi to razlozte ker zdaj pa res ne vem vec na cem sem?bila bi vam zelo hvalezna za odgovor… lp mojca

Spoštovani!

Izostanek menstruacije pri vas ni v zvezi z jemanjem Dabrostona vsekakor pa je izostanek potrebno opredeliti, predvsem izključiti nosečnost. To bo opravil vaš ginekolog.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

zanima me po kolikem času lahko spet vzamem tabletke Dabroston? namreč nazadnje sem M imela 9 pa do 16. Sedaj pa me zanima kdaj lahko spet vzamem tabletke dabroston?

Spoštovani!

Ne vem kakšna je bila pri vas indikacija za jemanje Dabrostona. Glede jemanja se posvetujte z Vašim ginekologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

prosim za nasvet, saj je moja zdravnica trenutno odsotna..
Včeraj sem bila na pregledu, saj mi je menstruacija zamujala 8 dni (sicer točna na 27-29 dni). Ker so se pojavljale močne bolečine v predelu jajčnikov in sem imela rahel rjav izcedek, sem se naročila na pregled. Predvsem zato, ker s fantom načrtujeva dojenčka in sem na internetu prebrala vse sorte, kaj lahko take bolečine in izcedek pomenijo.

Zdravnica je z UZ ugotovila, da je z jajčniki vse ok in da se v maternici vidi neko zadebelitev, vendar očitno primanjkuje nekega hormona, da bi prišlo do menstruacije.
Predpisala mi je Dabroston 10mg, 2 x 1 tabletno na dan, 10 dni.
Prvo tableto sem vzela takoj, zvečer pa sem že dobila menstruacijo (s tako hudimi krči, da sem morala vzeti Nalgesin).
Vem, da Dabroston ni imel nobene vloge pri tem, da sem dobila menstruacijo in je ta prišla zelo verjetno, ker sem bila po pregledu pač pomirjena, saj ni bilo nič resno narobe.

Zdaj pa moje vprašanje.
Ali naj vseeno jem Dabroston do konca, ali naj pač prekinem, glede na to da je bil predpisan predvsem za sprožitev menstruacije?

Najlepša hvala in lp,
J.

Spoštovani!

Glede na to, da ste dobili menstruacijo Dabrostona ni potrebno jemati.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

Trenutno jemljem Dabroston 5 dni, ginekologinja mi je naročila jemanje vse skupaj 10 dni. Kako je z zanositvijo po jemanju Dobrostna, saj si s partnerjem močno želiva otroka.

Hvala in lep pozdrav

Tjaša

Spoštvani!

Po končanem zdravljenju z Dabrostonom ni zadržkov za načrtovanje nosečnosti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
meni je zdravica predpisala Dabroston zaradi sekundarne amenoreje in sicer 2xdnevno ena tableta, vsega skupaj 12dni. Prebrala sem že enega od vaših odgovorov, da torej če menstruacija sploh pride, pride po nekje 10 dneh. Torej v primeru da pride, kdaj se potem na novo začnejo tablete jemati, torej novih 12dni? Takoj po prenehanju menstruacije ali po preteku npr 28 dni, kot bi naj trajal celoten ciklus?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

po Dabrostonu se manstruacija navadno sproži v enem ciklusu. Če je ni je potreben ponoven pregled pri ginekologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close