Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Endokrinolog

Endokrinolog

Spoštovani,

mene pa zanima ali poznate kakega endokrinologa, ki opravlja preglede tudi samplačniško?

LP, Sabina

Spoštovani!

Samoplačniški pregled pri endokrinologu lahko opravite v ambulanti Oddelka za endokrinologijo na Polikliniki v Ljubljani (prof.Prezelj, doc.Pfeifer, doc.Kocjan….).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni

danes sem dobila napotnico za endokrinologa, za hirzutizem (prekomerna poraščenost) in me zanima kje v Ljubljani je klinika za te zadeve, ter katerega zdravnika bi mi priporočali?

hvala
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Endokrinološka abmbulanta deluje v okviru Kliničnega oddelka za endokrinologijo Internih Klinik UKC Ljubljana na Polikliniki Njegoševa 4. Priznani strokovnjaki so: prof.Prezelj, doc.Pfeifer, doc.Kocjan in tudi drugi.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšna je čakalna doba za endokrinologa? tudi v primeru samoplačniškega pregleda. Imam namreč težave s prekomirnim potenjem, ki me spremlja že od lanskega leta in me močno moti. V tem času se moj način življenja ni spremenil, da bi lahko v tem iskala vzroke za neprijetnost, zato sem se odločila, da grem ta teden k svoji osebni zdravnici po napotnico in se prijavim na pregled.

za vaše odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

lp,
živa

Spoštovani!

Čakalna doba za prvi in neurgentni pregled na napotnico pri endokrinologih na Polikliniki v Ljubljani je okoli šest mesecev. Samoplačniški pregled pa verjetno lahko opravite v približno 14 dneh. Natančnejše informacije boste dobili na spletni strani UKC Ljubljana.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni g. Edvard!

Jaz sem bila na pregledu za ščitnico pri g.prof. Prežlju.Poslal mi je tudi že izvid v katerem piše, da mi priporoča, da bi se začela zdraviti s tableti metformin. Zanima me ali to pomeni,da imam sladkorno bolezen in kako delujejo ti tableti. Drugače pa sem tik pred operacijo za vstavitev obročka okoli želodca, ker me muči prekomerna teža.

Hvala in lep večer.

Jožica

Spoštovani!

Metformin je zdravilo, ki izboljša učinek delovanja insulina na periferna tkiva (zmanjšuje insulinsko rezistenco). Uporablja se za zdravljenje sladkorne bolezni tip II in tudi pri PCOS in debelosti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Mogoče kdo ve, koliko stane samoplačniški pregled pri endokrinologu?
Hvala.

Spoštovani!

Cene samoplačniškega pregleda pri endokrinologu vam bodo lahko posredovali v Ambulanti kliničnega oddelka za endokrinologijo UKC Ljubljana na Poliklniki Njegoševa 4.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni…

Mene zanima, če kdo pozna kakega endokrinologa v Mariboru, ki je zelo dober, rabila pa bi ga zaradi prekomerne telesne teže, ker mam zaradi kg probleme z hormoni z mesečnimi krvavitvami….za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem

Spoštovani!

Endokrinologi v UKC Maribor so: prim. dr. Čokolič, dr. Zavratnik in dr.Završnik.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Mene samo zanima koliko pregledov je potrebnih pri endokrinologu, da ti potem predpiše zdravljenje? Namreč, ker nočem čakati pol leta, bi rada šla samoplačniško, pa me zato zanima ali dobiš izvide in potek zdravljenja že na prvem pregledu in tako plačaš le enkrat, ali je potrebnih več obiskov? Sama imam težave s poraščenostjo in izpadanjem las, ki so najverjetneje posledica PCOS, katere mi je pred nekaj meseci odkrila ginekologinja. Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
moj problem je sledeč, 4 leta nazaj so mi odkrili sindrom policističnih jajčnikov nato sem 2 leti jemala diane 35, učinek je bil krasen, zgubila sem 15 kg, poraščenost se mi je zmanjšala vse lepo in prav nato pa mi je proti koncu 2 letnega obdobja začela teža naraščati zato mi ginekologinja ni več hotela predpisati teh tabletk saj pravi da sem pretežka. ko sem prenehala s temi tabletkami mi je predpisala cerazette. v prvih 3 mesecih po prenehanju diane 35 sem se zredila za 20 kg, poraščenost je iz meseca v mesec večja. prej sem imela samo brčice sedaj opažam temne dlake na prsih, bradi tudi licih, močno izpadanje las, mazoljavost lasišča…
Kaj lahko storim, kaj mi svetujete?

Spoštovani!

Endokrinolog opravi natančen pogovor o bolnikovih težavah, klinični pregled in se nato odloči katere hormonske teste, oziroma druge preiskave bo opravil. Ko prejme izvide poda dokončno mnenje glede morebitnega zdravljenja. Načeloma pregled in ustrezne preiskave plačate le enkrat.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “Sinibar”!

Glede na to, da imate PCOS in pridobivate na telesni teži prihaja v poštev dodatno zdravljenje z metforminom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Že več let hodim na poreglede za ščitnico, ki jo imam minimalno povečano in nimam posebnih težav…na izvidu iz zadnejga pregleda pa zdravnik glede na mojo starost (19 let) priporoča pregled pri internem endokrinologu ….zanima me kaj točno preučuje…kako izgleda pregled…
najlepša hvala

Spoštovani,

iz napisanega ni jasno, zakaj potrebujete pregled pri endokrinologu. Če je to zaradi ščitnice, boste opravili pogovor, pregled, odvzem krvi in ultrazvok ščitnice, glede na te izvide pa še morebitne dodatne preiskave.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Pozdravljeni,
dobil sem napotnico za endokrinologa,ker imam težave z povišanim tlakom in sladkorjem, čeprav redno jemljem oboja zdravila. Dvakrat sem bil tudi hospitaliziran v bolnici Perta Držaja v Ljubljani in sumijo na nepravilno delovanje nadledvične žleze.Imam tudi prekomerno težo in občasno težave z omotico, ki se pojavijo in same od sebe izginejo.Zanima ne kako zahteven je operativni poseg in kakšne so lahko posledice po odstranitvi nadledvične žleze. Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Lp Ivan

Spoštovani!

Vsekakor bo prvo potrebno opredeliti za kakšno bolezen nadledvičnice pri vas gre. Če je bolezen nadledvičnic vzrok za povišan krvni tlak, je po operativnem posegu pričakovati izboljšanje stanja.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close