Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje boleče prsi po menstruaciji

boleče prsi po menstruaciji

Pred več kot enim tednom sem imela menstruacijo (imam redno), ki je trajala le 4 dni (ponavadi 7), od tega je bila 3 dni zelo šibka, 1 dan pa izredno močna. Vse od začetka menstruacije pa imam zelo boleče prsi. Ponavadi sem jih imela nekaj dni pred menstruacijo, tokrat pa je prvič, da me bolijo po menstruaciji. Prosim, če mi lahko poveste, kaj bi lahko bil možni vzrok.

Spoštovani!

Vzrok za boleče prsi pri vas so najverjetne hormonske spremembe ob menstruaciji.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

23.9. (na rok) sem imela menstruacijo, ki je trajala 4 dni (kar sem že omenila pri prejšnjem vprašanju), po tistem sem imela boleče prsi. 18 dni kasneje, t.j. včeraj, pa sem ponovno dobila menstruacijo. Pred tem sem imela redne menstruacije (30-32 dni, trajale od 5-7 dni). Ker moja ginekologinja danes ne dela, bi vas samo vprašala, če bi me ta ponovna krvavitev morala pretirano skrbeti.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na to, da ste imeli prej menstrualni ciklus na 30 do 32 dni je “menstruacija” po 18 dneh verjetno krvavitev ob ovulaciji. Razloga za preplah ni, priporočam pa posvet oziroma pregled pri ginekologu.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

helov! veliko sem že slišala o raku na dojkah in me zanima pri kolkem letu se pojavi??? stara se 14 let in mogoče se vam bo zdelo da pretiravam, ampak ne vem zakaj me boli leva prsa. mogoče le zaradi razvijanja ampak prosim odgovorite mi da bom dobila odgovor na moje vprašanje, saj me je sram se pogovarjati s starejšimi. hvala že vnaprej 🙂

Spoštovani!

Večinoma rak dojke ne povzroča bolečine, tako, da je vaše težave najverjetneje pripisati hormonskim spremembam. Priporočam, da premagfate vaš sram in se pogovorite s starejšimi (starši), oziroma obiščete ginekologa.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni! Pred tremi tedni sem imela menstruacijo, ki mi je zamujala 1 teden. Trajala je 4 dni in bila izjemno močna le en dan, potem pa šibka. Danes sem imela šibko krvavitev iz nožnice, poleg tega imam boleče prsi že več kot en mesec. Kaj bi bil lahko vzrok?
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Glede na navedeno gre za hormonske motnje. Kljub temu, da ste imeli “menstruacijo” priporočam izključiti morebitno nosečnost, oziroma opraviti pregled pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni

Imam rahel problemček. Zadnji dve menstruaciji sta bili prvi dan tako boleči, da tusi vstati iz postelje nisem mogla in slabost je bila tako močna, da sem zjutraj tudi veselo bruhala. Zadnja menstruacija je trajala 6 dni. obišajno me prsa bolijo par dni pred menstruacijo, maksimalno teden dni prej. Sedaj pa so me začela boleti po menstruaciji in me bolijo že 14 dni, vendar tako močno, da na trebuhu sploh ne morem ležati. Pri spolnem odnosu pa me zaboli (zbode) tudi v spodnjem predelu trebuha in včasih mi postane slabo, kot bi se prenajedla, čeprav pojem malo ali enako kot prej. Mogoče veste vzrok? Naj poudarim, da nisem preveč pod stresom, niti nimam ne vem kakšnih nihanj v razpoloženju, kot je včasih to prisotno pred menstruacijo.
Za vaš odgovor se zahvaljujem

Spoštovani!

Dismenoreja (boleča menstruacija) lahko nastane zaradi intenzivnega odgovora maternice na prostaglandine, ki se normalno sproščajo med menstrualnim ciklusom, lahko pa so posledica različnih ginekoloških bolezni ( vnetja, ciste jajčnikov, endometrioza….). V terapiji priporočajo nesteroidne antirevmatike (naklofen…). Če težave ne bodo izzvenele pa je potreben pregled pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni.

Imela bi eno vprašanje. Imela sem že namen poklicati mojo ginekologinjo, vendar mi vedno odvrne, da moje težave še niso resne in naj še počakam. Iz tega razloga se obračam na Vas, za kakršni koli možen odgovor.

Že od prve menstruacije, moji cikli niso redni. V mesecu januarjo, sem recimo dobila mestruacijo šele po 2 mesecih. Sedaj pa imam drugačne probleme. pred enim mesecom sem imela zelo nežno krvavitev, ki ni bila prav rdeča, ampak bolj rjavkaste barve in je to trajalo 3 tedne. Kak teden ali 2 za tem, pa se je krvavenje ponovilo. Sedaj sem imela 2 tedna rahlo krvavenje, ponovnoo rjavkasto. Sicer je krvavenje za zdaj ponehalo, ampak že 3 dni opažam da me prsi na otip močno bolijo. Sploh se jih ne smem dotakniti ali pomisliti o tem, da bi spala na trebuhu.

Rabim pomoč, ker ne vem kaj se dogaja z mojim telesom.
Hvala…

Spoštovani!

Izvenciklične krvavitve, ki jih navajate so lahko posledica hormonskih sprememb ali vnetja maternice. Potrebno pa je izključiti nosečnost. Vseeno pripoorčam posvet z gineologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Živjo!

Mene pa samo zanima..sicer sem malo v strahu .. skoraj pred vsako menstruacijo so me bolela prsa..ko se končala menstruacija , je stem tudi bolečina v prsih izginila.. Sedaj pa me bolijo že od zadnej menstruacije to se pravi od 20.2.2012.. imela pa sem normalno mesntruacijo..sicer nimam redne amapk vseeno me skrbi.! Kaj bi to lahko bilo, sem lahko noseča?

Hvala za oddgovor!
LP Anela

Spoštovani!

Napete in boleče prsi so lahko posledica hormonskih sprememb v menstrualnem ciklusu. Glede na to, da ste imeli menstruacijo zadnjikrat 20.2. je nosečnost manj verjetna. Priporočam obisk pri ginekologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

verjetno kot vsaka ženska se tudi jaz spopadam z bolečimi dojkami, bolijo me tako močno in so napete da ponoči ne morem spati na trebuhu. Kaj priporočate proti bolečinam in napetosti dosjk?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Glede bolečih dojk priporočam posvet z ginekologom. Morda prihaja v poštev jemanje kombiniranega estrogensko progesteronskega preparata

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

dober dan
mene že 3 dni bolijo prsa pa me zanima vzrok,… menstruacijo sm zadnje mesece imela vedno okoli 18 dne v mesecu preišni teden je bila prvi teden v mesecu zdaj pa še čakmam kaj bo,… pred menstruacijo me prej nikoli niso bolela prsa zato newem kaj naj naredim,… sem lahko noseča

Spoštovani!

Priporočam opraviti test nosečosti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni

Na vas se obracam z vprasanjem. Redno jamljem tabletke Ya.
Menstruacija sem dobila 17.5 in mi je trajala kakor ponavadi 4 dni
Vsakic pred menstracijo imam bolece prsi, seda pa 7 dni po menatruaciji
mam se vedno bolj bolece prsi. v tedno po menstruaciji sem imela tudi spolne odnose.

Je lahko prislo do zanositve

Hvala za vas odgovor

Spoštovani!

Verjetnost zanositve ob jemanju OK je majhna, vseeno priporočam izključiti morebitno nosečnost. Vzrok za težave ob menstruaciji je verjetno nihanje ravni hormonov (estrogena, progesterona)

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close