Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Vrednost TSH

Vrednost TSH

Pozdravljeni!

Pred dobrimi desetimi meseci sem rodila. Že nekaj časa se počutim povsem brez energije, kar naprej sem zaspana, brezvoljna,… Hčerko še vedno dojim (veliko!) in seveda tudi vstanem večkrat na noč. Dala sem si pregledati kri: hgb= 138, vrednost S-TSH= 0,719. Zanima me ali je slednji rezultat zagotovilo, da je z mojo ščitnico vse ok in kaj menite bi bil lahko morebitni vzrok mojim težavam?

Hvala in lp!
Biba

Spoštovani!

Z vašo ščitnico je glede na rezultat TSH vse v redu. Pogost vzrok za slabo počutje po porodu je poporodna depresija. Vsekakor pa je slabo počutje in utrujenost lahko tudi posledica sprememnjenega bioritma. Priporočam obisk pri izbranem zdravniku splošne medicine in morda pogovor pri psihiatru.

Pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Z vašo ščitnico je glede na rezultat TSH vse v redu. Pogost vzrok za slabo počutje po porodu je poporodna depresija. Vsekakor pa je slabo počutje in utrujenost lahko tudi posledica sprememnjenega bioritma. Priporočam obisk pri izbranem zdravniku splošne medicine in morda pogovor pri psihiatru.

Pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, star sem 52 let, diagnosticirana mi je bila atrijska fibrilacija.
Prilagam izvide ščitnice
S-TSH 1,71 mU/L (0,35 – 4,94)
S-fT3 2,88 pmol/L (2,89 – 4,88)
S-fT4 15,65 pmol/L (9,00 – 19,05
Moje vprašanje gre predvsem v smeri, kakšen dolgoročni vpliv bo imela terapija s tabletami cordanone 200 mg (1/dan) in Pradaxa 150 mg (2/dan) na ščitnico, jetra in ledvice?

Hvala za odgovor

Spoštovani,

glede na navedene izvide gre pri vas za normalno delovanje ščitnice. Ob jemanju Cordarona je potrebno kontrolirati TSH in ščitnične hormone na 3 do 6 mesecev. Cordarone lahko povzroči tako premajhno kot preveliko delovanje ščitnice.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close