Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nočno potenje

Nočno potenje

Spoštovani,
stara sem 35 let in se že pol leta soočam z občasnim nočnim potenjem. Obvezno se pojavi 2 do 3 dni pred menstruacijo, občasno pa tudi okoli ovulacije in ZELO občasno ne glede na ciklus. Pojavi se nekje 2x ali 3x na mesec. Mokra sem po prsnem košu, zelo, drugje je OK (nisem mokra cela). Čez dan polivov nimam. 3 leta nazaj sem rodila s carskim rezom, imam sum na endometriozo (me čakajo preiskave maja).
Ker sem 2 meseca nazaj zatipala tudi 2 povečani bezgavki (narejen UZ – bezgavki sta bili reaktivni, do sedaj nista spremenili velikosti, sta ves čas isti), so mi naredili tudi zelo obsežne preiskave : širok krvni pregled pri hematologu (proteinogram in cela diferencialna slika z biokemijo, ipd), kri na blatu, UZ trebuha, RTG pljuč – vse BP. Tudi UZ vratu in UZ dojk pokaže le ti dve reaktivni bezgavki. Šcitnica OK, sladkor tudi.

Torej, kaj bi se še lahko dogajalo?
Bi bilo smiselno preveriti kake hormone – če ja katere in kdaj – vezano na ciklus?
Drugih težav nimam, hujšam ne, počutim se kot vedno.

Hvala za mnenje.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,

predvidevam, da imate reden menstrualni ciklus. V tem primeru dodatne hormonske preiskave trenutno niso potrebne.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close