Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Evtirotična koloidnocistično spremenjena ščitnica

Evtirotična koloidnocistično spremenjena ščitnica

Pozdravljeni!

Maja 2019 so mi na kontrolnem jemanju krvi ugotovili, da imam povišano vrednost TSH (5,062), S-FT4 (12,4) in S-FT3 (4,4). Dobila sem napotnico za tirologa. Ta mi je diagnosticiral evtirotično koloidnocistično spremenjeno ščitnico. Družinsko anamnezo glede obolenja ščitnice imam pozitivno. Vrednost TSH je bila takrat 2,56. Zdravil za ščitnico nisem dobila predpisanih.
UZ ščitnice: Ščitnica je normalne velikosti in izoehogena bolj prekrvavljena. Obojestransko robni anehogeni areali do pol cm.

Prejšnji mesec na kontroli krvi je bila vrednost TSH zopet v mejah normale.

2019 sem zaradi jemanja kontracepcije imela tudi redne menstruacije. Sedaj, kontracepcijskih tablet ne jemljem več in nimam rednih menstruacij (dobim jo na 2-3 mesece).
Prejšnja ginekologinja mi je postavila diagnozo PCOS, za sprožitev M mi je predpisala Dabroston. Sedaj, ko sem ginekologinjo zamenjala, pa je nova ginekologinja po UZ ugotovila, da ne gre za PCOS.
Je možno, da nimam redne M zaradi hormonskih sprememb in kakšno zdravljenje priporočate?

Hvala za odgovor!
R.

Spoštovani,

glede na to, da je bila vrednost TSH pri vas v mejah normale, tudi še pred tednom dni, ščitnica ni vzrok za neredno menstruacijo. Glede terapije upoštevajte navodila ginekologa.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close