Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje iz hipo v hiper

iz hipo v hiper

Spoštovani g. doktor,
stara sem 67 let. Pri rutinskem pregledu krvi, mi je bilo ugotovljeno premajhno delovanje ščitnice (imela nisem nobenih težav). Tirolog mi je določil 5o mg eutiroks, malo kasneje pa 75 mg.(vsakoletno preverjanje). Marca sem bila zopet na kontroli in izvidi kažejo preveč delujočo ščitnico. Osebna zdravnica pravi naj jemljem kljub temu še vedno 75 mg eutiroks do nadaljnih navodil.
Lepo vas prosim spoštovani doktor, za malo razlage,kako je prišlo do te spremembe in kakšno zdravljanje me čaka? Ali naj preverim samoplačniško še enkrat krvno sliko?
Še to, že nekaj časa sem zelo nervozna in oči imam zelo čudne ( me pečejo in nekako napetos čutim). Temu nisem posvečala velike pozornosti, ker sem mislila, da je spomladansko draženje zaradi pelodov.
Lepo prosim za čimprejšnji odgovor. Prijazen pozdrav iz Postojne in lepa hvala za vaša navodila in nasvet.

Spoštovani,
pri interpretaciji izvidov TSH in hormonov je potrebno biti zelo previden. Vprašanje je ali je res šlo v marcu za “preveč delujočo ščitnico” glede na to, da vam niso spremenili odmerka zdravila.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close