Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Razlaga izvidov

Razlaga izvidov

Pozdravljeni,
prosila bi za vaše mnenje, če je glede na izvide potrebno nadomeščanje hormona.
Zdravnika sem obiskala zaradi bolečin v sp. delu vratu,ki so zdaj povsem izzvenele. Do zdaj sem se dobro počutila in nimam nobenih simptomov ne povečanega, ne zmanjšanega delovanja ščitnice. Diagnoza je klinično euroticnost, laboratorijsko latentna hipotirotičnost.
Izvidi teden dni po bolečinah : TSH:0,02, FT3: 4,2 in FT4:15,3. Potem novi izvidi 2 tedna kasneje pri tirologu: TSH 5,01, FT3:3,77, FT4: 9,49, Anti TG:4,01, ter Anti-TPO:12,73. Bi priporočali terapijo z Euthyroxom?

Spoštovani,

glede na navedeno je možno, da je pri vas šlo za virusno vnetje ščitnice (subakutni tiroiditis). Potreben je obisk pri tirologu. Zdravljenje z Euthyroxom pa trenutno ni potrebno.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni
Zaradi nepojasnjene neplodnosti in neuspesnih OBMP postopkov, sem se odlocila za laboratorijske preiskave. Kri je bila oddana 4. dan ciklusa.
V OBMP postopkih ne pride do vgnezditve, tudi kvaliteta samih jajcnih celic ni ravno vspodbudna. Imam 38 let.
Ce vam ni odvec, bi prosila, ali bi mi pogledali prilozena izvida.
Lep pozdrav

Spoštovani,

glede na navedene izvide je pri vas delovanje ščitnice normalno in zadržka za predvidene postopke OBMP.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close