Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Scitnica in nosečnost

Scitnica in nosečnost

Pozdravljeni.
Noseca sem skoraj polnih 5 tednov. 31.12.2020 sem dobila izvid scitnicnih hormonov.. TSH 8.50, T3 IN T4 v mejah normale. Imam Hasimoto, zdravim se ze vec kot 20 let. Stara sem 36. Zanosila sem ko sem imela ta visok tsh. Zdravnica mi je iz 100 na dan dozo zvisala na 150 na dan.. Sedaj tako pijem ze dva tedna in pol in sele cez 5 dni imam ponovni odvzem krvi. Naj povem da mi razbija srce, verjetno mi je doza prevelika. Zelo me skrbi za plodek.. Zanima me, ce je lahko do kaksnin nepravilnosti prislo zaradi zanositve ob vusokem tsh-ju ali ce lahko do nepravilnosti pride, ce mi scitnica sedaj dela prevec. In ali je lahko kaj narobe z otrokom ker imam vrednost protiteles cez 2000. Najlepsa hvala za vas odgovor.

Spoštovani,

v nosečnosti je vsekakor dobro, da je hormonov nekoliko več in da so vam zvišali odmerek. Glede na to, da je bil pT4 v mejah normale, kljub nekoliko višjemu TSH, težav pri razvoju ploda zaradi ščitnice ni pričakovati. Vsekakor je potrebno kontrolirati TSH in hormona čez 4 tedne in morda prilagoditi odmerek Euthyroxa.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close