Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje kronično vnetje ščitnice

kronično vnetje ščitnice

Pozdravljeni,Stara sem 32let, zaenkrat še brez otrok, imam sledeče težave. Mesece oktobra, po zelo boleči in močni menstruaciji, me je začela dati močna nespečnost, živčnost, razpoloženjska nihanja, glavobol in tesnoba.
Prej sem bila ok, oz na trenutke sem podoživljala strah, tesnobo, vendar sem zadevo obvladovala. Do zdravnika, sem šla meseca novembra, da me mučijo vsi ti simpromi, da sem cela iz sebe,
v službi pa seveda težko funkcioniram (neprespana, živčna). Odvzeli so mi kri, povišane je bila ščitnica, zdravnica mi je rekla da je to zaradi stresa, ki ga podoživljam. Svetovala mi je naj poskusim
vse naravne metode, zelišča za sproščanje,brez uspeha.
Napisala mi je AD Mirzaten, ki pa je seveda zadevo samo še poslabšalo. Seveda, spim lahko čez noč, imam pa še vedno ostale težave. Želela mi je povečati dozo iz 30mg na 45mg, vendar sem odklonila,
tako da sem si sama znižala na 15mg (po dobrem mesecu želim prenehati).
Glede težav, ki jih imam, sem po novem letu govorila z taščo, ki je v mladosti imela podobne zežave in mi svetovala samoplačniški pregled. Naročila sem se samoplačniško k tirologu dr. Pustovrh v Celju in na ultrazvoku ugotovil, da imam kronično vnetje ščitnice in večje bezgavke, brez vozličkov in ni rakasto. Odvzeli so mi še kri, me je pa zdravnik vprašal, če planiram nosečnost, kar jo seveda v tem letu in mi je svetoval terapijo za ščitnico. Na izvide nestrpno čakam.  Zanima me, a bi lahko pri terapiji imela kakšne stranske učinke, oz z katerimi tabletami se to sploh zdravi in koliko časa? aja, pa da še omenim, zvečer sem začela jesti melatonin (upam da ne bo to vplival preveč na ostale hormone)?

Spoštovani,

pri kroničnem avtoimunskem tiroiditisu je vsekakor potrebno opredeliti delovanje ščitnice, določiti TSH in ščitnična hormona, antiTG in antiTPO protitelesa. Kadar je delovanje ščitnice normalno zdravljenje ni potrebno. Priporočamo spremljanje delovanja ščitnice na eno leto in seveda v primeru nosečnosti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close