Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje vnetje ščitnice in bolečine v levem delu vratu

vnetje ščitnice in bolečine v levem delu vratu

Pozdravljeni,
prosim za pomoč.
25.9.2020 sem šla k zdravniku, saj me je že 14 dni bolela leva stran vratu. Sprva sem mislila, da sem se na teku nahladila. Ko je bolečina postala prehuda in sem imela cmok v grlu ob požiranju hrane in bolečine ob pitju, sploh ko sem glavo nagnila nazaj, sem vedela, da to ni prehlad. Zdravnica me je po 14 dneh poslala na ultrazvok vratu, kjer so ugotovili multiple koloidne noduse v ščitnice s priporočenim sledenjem in degeneracijo medvretenčnega prostora enega spodnjih nivojev CH. Kljub priporočilu za RTG in MR CH se moja osebna zdravnica za to ni odločila. Po tednu dni je postal levi del predela ščitnice boleč že na dotik, zato sem bila napotena v tirološko internistično ambulanto. Diagnoza: subaktivno vnetje ščitnice in nodusi v ščitnici. Povedati moram, da vsaj eno leto in pol nisem bila prehlajena in sem redno tekla oz. bila fizično aktivna, zato ne vem, od česa bi prišlo do vnetja ščitnice. Izvid krvi 28.9.2020: CRP 5,2, sedimentacija 35, S-THS 1,23. Prejela sem MEDROL 32 mg. Po 3 dneh jemanja bolečina ni popustila (le majhno izboljšanje sem občutila), zato mi je bil odmerek povišan na 64 mg. Ta doza je prijela, vendar sem ob postopnem zmanjšanju pri dozi 16 mg spet občutila rahlo bolečino. Na pregledu pri tirologu 16.11.2020, mi je bila doza povečana na 28 mg, dozo sem zmanjševala po 4mg na vsake 4 dni. 9.12.2020 sem zaključila z jemanjem, sedaj pa se spet pojavlja bolečina v levem delu vratu. Trenutno predel ščitnice na otip ni boleč, čutim pa bolečino pod levo čeljustjo , širi se proti levem delu ključnice. če z levo roko nesem kaj težjega, je bolečina še močnejša. Še vedno imam cmok v grlu in težko požiram. Ob jemanju Medrola sem dobila vnetje želodca in požiralnika, dvigovala se mi je kislina, bolelo me je v ¨žlički¨, zato sem dobila še Nolpazo 40mg 2x dnevno. ORL pregled 26.11.2020 pokazal znake refluksa, sluznica v področju aritinoidov in interaritenoidno pordela in nekoliko otečena. Diagnoze: GERB in subakutni tiroiditis. Ker se težave teden dni po prenehanju jemanja Medrola ponovno stopnjujejo, bolečina je podobna le da je trenutno najakutnejša v predelu pod levo čeljustjo, v sameme predelu ščitnice malo manj, razmišljam, da je morda problem še kje drugje. Prosim za nasvet, katere preiskave bi še naredila, ker ne želim spet pristati na MEDROLU, pa je morda težava še kje drugje, ne le v ščitnici.
IZVIDI KRVI: 28.9.2020: CRP 5,2, sedimentacija 35, S-THS 1,23
15.10.2020: CRP 0,9, sedimentacija 16, S-THS 0,82, S-FT3 3,5 in S-FT4 16,8
12.11.2020: CRP 0,3, sedimentacija 4, S-THS2,99, S-FT3 4,4, S-FT4 15,1
16.12.2020: CRP 0,7, sedimentacija 13, S-THS 1,66 (teden dni po jemanju Medrola se vrednosti ponovno večajo).
Lepo prosim za nasvet in pomoč in se že vnaprej zahvaljujem. Vanja

Spoštovani,

subakutni tiroiditis je virusno vnetje ščitnice, ki se manifestira kot otekla, boleča ščitnica, v krvi so zvišani parametri vnetja (CRP in SR), pogosto je znižan TSH in zvišana pT4 in pT3. Medrol je zelo učinkovit pri zdravljenju, vendar ima vrsto neželenih učinkov. Kadar se bolezen ponovi se včasih odločimo za zdravljenje z nesteroidnimi antirevmatiki (Naklofen, Nalgesin, Ketonal…).

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
Pišem Vam, da vidim kaj mislite vi, in ker je to najnovejša tema o ščitnici, na katero ste odgovorili.
Skratka kje naj začnem….
Sem dekle, stara bom 20 let. Višina 170, 74kg… (v dveh tednih sem izgubila 5kg, prej sem bila na nekje 80kg (vem, ne obsojati)). Doma imamo stabilne odnose, imam fanta ze 4 leta, faks mi gre, vse v zivljenju bp.
Tezave so se pojavile 30.12.2020 (bolj izrazite). Že prej sem bila brezvoljna, lena… ampak temu nisem posvečala pozornosti. 30.pa se mi je zacela pojavljati nekakšna omotica, ko sem premaknila glavo kot da bi se premaknilo vse z zamikom, cuden obcutek, pojavilo pa se je tudi nabijanje srca. Zacele so se mi pojavljati tudi psihicne tezave, ki si jih sama sebi ne bi pripisala, saj mi v zivljenju nic ne manjka. Te tezave so, da vecino casa v prsih oz malo visje cutim neko tesnobo, strah, nervozo, ki sploh ni lredmetna, ker ne vem cesa bi me bilo strah, razen tega da me je zdaj da ne bom nikoli vec normalna.. kasneje se to razvije v nek manjsi napad ne vem, tesnobe?, ko mi gre na jok in sem totalno brez volje, in po kaksne pol ure uro to mine in sem spet popolnoma normalna. Hkrati mi zadnje čase nagaja tudi menstruacija, rekla bi da je za pb polovico manj krvi kot običajno.. ves cas cutim mravljincenje nog, hkrati se tudi tezko ucim. Pojavila de je nespecnost, vcasih kaksno noc ne spim nic, vcasih celo, vcasih se zbujam… Vmes sem se ze ustrasila da bom padla v kaksno depresijo oz anksioznost in da ne bo poti ven in tega sem se tudi noro ustrasila. Naj se povem da se srce sploh ne umiri, ko sem pomirjena je utrip se vedno cez 80, povprecje pa je okrog 90. Ko mi pride tisti napada tesnobe ali kako naj to recem, sem res na dnu ampak potem se pocutim cisto okej. Res mi niha razpolozenje nenormalno. Ze kaksen mesec tudi hodim na hrib in sem v solidni kondiciji, ampak vcasih pride dan, npr danes, da se premaknem dva koraka v klanec in mi srce nabija pomoje 150/200 na minuto. In mi postane prav slabo oziroma je res neprijeten obcutek. Npr ko cisto odmislim vse tezave in tudi kar tako vmes, cutim kot da bi mi srce preskocil-nabil na polno in se za sekundo ustavil.. vglavnem res grozen obcutek. Hkrati grem tudi veckrat na vecjo potebo ( vsak dan, tudi 2x ), prej sem sla 3x na teden pb.
Zanima me Vaše mnenje, če menite da bi bilo v redu da obiščem zdravnika, ker me je osebno strah, da ne bo našel nič in bo problem ostal.
Najlepša hvala za Vaš čas in se že veselim odgovora
Lp Maja:)

Spoštovani,

glede na navedeno gre za anksioznost, lahko tudi anksiozno depresivno motnjo. Vsekakor priporočam obisk pri izbranem zdravniku.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close