Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Androgena alopecija

Androgena alopecija

Pozdravljeni,
imam 27 let in ze od 2017 leta se spopadam z AG alopecio. Takrat sem opazila prve znake, diagnozo sem dobila 2018. Imam avotimuno scitnico, trenutno jemljem euthyrox 125ug (po porodu se mi je doza zelo povisala, prej sem jemala 25ug). Bi bil smiseln glede na mojo mladost obisk pri endokrinologu? Niti ne zelim poudarjati, kako zelo ta tezava vpliva na mojo samozavest in slabo pocutje, tako da sem skozi zaradi tega pod stresom. En dermatolog mi je svetoval endokrinologa, pa sem potem ravno zanosila. Trenutno sem koncala z dojenjem (1 mesec ne dojim) in me zanima, ce je pregled smiseln, bi mogla se pocakati, ali se smatrajo te tezave zgolj kot posledica obcutljivosti lasnega mesicka na dht hormon? Nekje sem tudi prebrala informacijo, da je izpadanje las lahko tudi posledica sinteticnih tablet, ki se jemljejo pri bolezni scitnice. Imate vi kaksno info o tem? Ce je kaj pomembna informacija, z zanositvijo nisem imela tezav, ginekoloskih tezav niti. Kontracepcije nisem uporabljala.
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

androgena alopecija (moška plešavost) je posledica viška androgenov (moških hormonov) in ni v direktni povezavi z boleznijo ščitnice. Vsekakor izpadanja las ne moremo povezovati z jemanjem L tiroksina (Euthyrox).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za odgovor. Torej je po vasem mnenju (pri moji starosti!) to stanje nekaj, s cimer se morem sprijaznit in zdravit lokalno, ali bi bil smiseln pregled pri endokrinologu? Ne poznam nobene punce moje starosti ki ima to vrsto alopecije in si mislim, da ni to v mojo starosti “nekaj obicajnega”, tako kot je npr. v menopavzi. Ali pac? Hvala

Spoštovani,

glede na to, da imate androgeno alopecijo je smiseln pregled pri endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close