Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hashimoto in vztrajajoče znižane vrednosti krvne slike

Hashimoto in vztrajajoče znižane vrednosti krvne slike

Spoštovani,

pišem Vam, ker me zanima Vaše mnenje glede sledeče situacije. Stara sem 29 let, živim zdravo. Pred dobrima dvema letoma so mi diagnosticirali kronični limfocitni tiroiditis in od takrat so mi štirikrat povečali odmerek. V vsem tem času se je zvrstilo kar nekaj zdravstvenih tegob kot so kandida, helikobakterija, vnetja mehurja, ponavljajoči se ekcemi na pregibu roke, itd… Letos septembra sem se kljub TSH izvidu, ki je bil v mejah normale, počutila zelo slabo (šibkost, utrujenost, zaspanost, omotičnost, zadihanost..). Napotena sem bila v laboratorij in izvidi so pokazali znižano število levkocitov, nevtrofilcev, hemoglobina, hematokrita in čisto izčrpane zaloge železa. Zdravnica mi je predpisala tablete za nadomeščanje železa in čez čas ponoven odvzem krvi. Izvid je pokazal, da je železo v mejah normale, znižano pa število levkocitov, limfocitov, hemoglobina in hematokrita. Po preteku dobrih dveh tednov sem bila ponovno napotena na kontrolo v laboratorij in izvid je pokazal vztrajajoče znižano število levkocitov, hemoglobina, hematokrita, ponovno nizkega železa in tokrat tudi znižano število trombocitov. Zdravnica mi je svetovala naj to omenim na pregledu pri gastroenterologu pri kateremu sem naročena v naslednjem tednu. Ponovno kontrolo krvi imam čez dva tedna, zdravnica mi je rekla, da če se stanje krvne slike ne bo izboljšalo bom napotena k hematologu. Zanima me kaj menite o tem na podlagi Vaših izkušenj? Obstaja možnost, da gre še za en avtoimunski proces v telesu?

Že vnaprej se Vam najlepše zahvaljujem za Vaš čas in odgovor.

Prijazen pozdrav,

R.

Spoštovani,

znižane vrednosti belih krvničk (leukopenia) in ploščic (trombocitopenia) sta včasih lahko tudi avtoimunsko pogojeni. Vsekakor pa je potrebno izključiti druge vzroke. Menim, da je na mestu pregled pri hematologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

najlepša hvala za Vaš odgovor. Pred dobrim tednom dni sem bila na ponovni kontroli krvi, izvid še ni bil v mejah normale, vrednosti pa so bile bližje normali kot pri prejšnjem odvzemu krvi. Zdravnica se je odločila, da opraviva ponovno kontrolo krvi in če ne bo izboljšanja, me bo napotila k hematologu.

Prijazen pozdrav in vse dobro,

R.

New Report

Close