Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Prekinitev zdravljenja z Eutyrox

Prekinitev zdravljenja z Eutyrox

Spoštovani dr. Pirnat,

po porodu leta 2014 so mi diagnosticiralni hipotirozo po vnetju, oba režnja sta bila blago povečana, hipoehogene , lisaste strukture. Takrat sem začela jemati Eutirox 50 ug.

Leta 2016 sem bila pri Vas na pregledu, kjer ste navedli, da sta oba režnja enake velikosti, hipoehogene, nehomogene zgradbe. Volumen je takrat meril 10ml. Bezgavk niste otipali. Šlo naj bi za hipotirozo po avtoimunskem vnetju ščitnice.

Meritve TSH so običajno med 2 in 2.8 mE/L, medtem ko so bile pa vrednosti T4 in T3 vedno pod referenčnimi vrednostmi.

Zaradi stranskih učinkov Eutiroxa, razmišljam o postopni opustitvi zdravljenja. Si lahko s tem eksperimentom zelo škodujem?
V primeru izredno slabega počutja, lahko začnem jemati nazaj isti odmerek?

Hvala za Vaše mnenje,

M

Spoštovani,

zdravljenje hipotiroze je navadno trajno. Če se boste odločili za prekinitev zdravljenja s tiroksinom (Euthyrox) je potrebno kontrolirati TSH in hormona čez dva meseca.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

če Vas prav razumem, naj bi se v roku dveh mesecev opazile spremembe morebitnega nižjega TSH?

Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

po prenehanju jemanja Euthyroxa je pričakovati, da se bo vrednost TSH zvišala, vrednosti pT4 in pT3 pa zvišale.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close