Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Bazedovka

Bazedovka

Pozdravljeni,

dalj časa (od prvega poroda leta 2013) sem imela različne težave (razbijanje srca, neredni utripi, tednoba, nervoza, kronični gastritis). Po drugem porodu so mi, zaradi slabega počutja (2018) preverili ščitnico, ki naj bi preveč delovala, a zdravljenje ni bilo potrebno, saj se je stanje umirilo.
Maja 2020 sem šla zaradi občutka cmoka v grlu, tesnobe in preskokov srca pri svoji zdravnici, ki me je poslala na kontrolo ščitničnih hormonov ter ekg (izvid bp). Zaradi zaradi slabih izvidov sem bila pod nujno napotena na poklikliniko (KNM), kjer so ugotovili bazedovko. Terapija Athyrazol en teden 2×1, nato 1×1 do kontrole 3.7.2020.
Na bolniški sem bila prva dva tedna in ker je ta “cmok” po dveh tednih popolnoma izginil, sem šla nazaj v službo. Srce mi vseeno “preskakuje”, imam občutek, da še večkrat na dan kot pred terapijo. Kot, da bi se mi srce malo ustavilo, potem zopet hitro požene..
Po treh dneh v službi se mi je ta občutek cmoka zopet pojavil.
Ali sem šla prehitro nazaj v službo? Moram reči, da je moje delo precej stresno, niti za minuto se ne morem umiriti, saj mi po glavi skače le, kaj imam še za narediti. A vseeno rada hodim v službo.
Ali je lahko Athyrazol razlog za preskoke srca? Ko sem bila doma, sem te preskoke tudi čutila, a cmoka v grlu ni bilo. Občutek je res grozen in težko se skoncentriram na kaj drugega, ko me tako tišči. Je možno, da se je stanje ščitnice zopet poslabšalo, odkar sem v službu, navkljub terapiji?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav
Maja

Spoštovani,

občutek preskakovanja srca (palpitacije) je pogost simptom hipertiroze. Pričakovati je, da se bo stanje izboljšalo, ko se bo normaliziralo delovanje ščitnice. Vsekakor tudi stres lahko vpliva na potek bazedovke. Zdravljenje bazedovke sicer navadno ob rednih kontrolah traja približno leto dni.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Najlepša hvala za odgovor.
Stanje se je res izboljšalo, precej več imam energije, preskokov/nerednih utripov srca je veliko manj, cmoka in tiščanja pa praktično ne občutim več. Upam, da tako tudi ostane 😊

Lep pozdrav
MK

nova
Uredništvo priporoča

Avtorica
Pojdi na fje skupina scitica
Tam ti bojo se velik vec povedal. Ja stres je strup za scitnico.

New Report

Close