Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje hashimoto, tsh 2,26

hashimoto, tsh 2,26

Spoštovani
V zelo zgodnji nosečnosti sem imela tsh 0,0, bila pri tirologu ,ki je po Uz ugotovili Hashimoto. V nosečnosti terapija ni bila potrbna, 6 mesecev po porodu pa je tsh narasel na 30 in prejela sem 50mikro g Evtiroxa, nato 70mikro g. Ker je tsh ob terapiji bil okoli 1,5/1,8 sem tako terapijo jemala. Zadnji Uz ščitnice(pred 2,5let) velikost proti zgornji meji normalne/mejno povečana, nehomogene, bolj hipoehogene strukture, prekrvaljenost deluje zvečana.

Zadnje obdobje se “čudno” počutim (zelo anksiozna, utrujena, lenobna, bolijo me sklepi, teža kljub dlje časa znižanemu vnosu stagnira) izvid TSH 2.26, ft 3 3.56, ft4 11.59. Sedaj me tudi že kak teden tišči v območju vratu, sprva okoli celega vratu kot bi me kdo davil, sedaj čutim nekakšen pritisk čisto centrirano v območju adamovega jabolka, kakšne otekline sama ne opazim.

Zanima me ali je lahko ščitnica vzrok mojih težav, kaj je lahko krivo za tiščanje v vratu in ali je potrebna prilagoditev zdravljenja.

Najlepše se vam zahvaljujem!
lep pozdrav

Spoštovani,

glede na navedene izvide je pri vas odmerek Euthyroxa ustrezen. Tiščanje v vratu lahko nastane zaradi zelo različnih vzrokov (kronični faringitis, GERB, tiroiditis….). Priporočam obisk pri izbranem zdravniku družinske medicine.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close