Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hashimoto v nosecnosti

Hashimoto v nosecnosti

Lepo pozdravljeni, na vas se obracam z vprasanjem, povezanim z delovanjem scitnice v nosecnosti. Trenutno sem drugic noseca, v 20. tednu. Hashimoto tiroiditis imam potrjen od leta 2010. Jemljem Euthyrox, 125ug 5x tedensko in 100ug 2x tedensko, taksen odmerek imam ze vrsto let, vmes sem bila 2017 noseca in se mi ni odmerek nic spreminjal. Kontrola 3x v nosecnosti in 6 tednov po porodu. Moja prva hcerka je imela ob rojstvu 2750g, kar v povezavi s scitnico skrbi ginekologa v trenutni nosecnosti (nizja porodna teza).
Na zadnji kontroli TSH prejsnji teden sem imela vrednost 2,95, za kar je osebna zdravnica, ko sem klicala za izvid, rekla, da je ok in scitnica dela v redu (o vsakem izvidu se naj bi posvetovala s tirologi v Ljubljani). T3 in T4 ne kontroliramo.
Znanke s podobno diagnozo so me seznanile, da so mejne vrednosti TSH v nosecnosti med 1 in 2 ter da bi morala zdravnico opozoriti na to.

Ker sama nisem clovek, ki bi pretirano dvomila v strokovnjake na nekem podrocju, bi zelela slisati vase strokovno mnenje, preden svoj pomislek izrazim zdravnici. Sem pa malo zaskrbljena, ce sem slucajo napacno vodena in sem bila tudi ze v prvi nosecnosti …

Hvala vam za vas cas in odgovor.

Spostovani,

glede na navedene izvide je odmerek Euthyroxa pri vas ustrezen. Nikakor ne drži, da mora biti vrednost TSH v nosecnosti med 1 in 2. Nadaljujte z enakim odmerkom Euthyroxa. Kontrola TSH v tretje trimesecju nosecnosti in 6 tednov po porodeu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close