Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje dobila izvid za šč

dobila izvid za šč

Danes sem prišla domov in v nabiralniku dobila izvide.

TSH imam 0.51….normalno naj bi bilo od 0.59- …..

Meni se zdi praktično normalno, a je podčrtano, kot da ni o.k.

Se kdo kaj spozna na te izvide? Naj me skrbi?


Kako se pa počutiš?

Sem imela pred leti tsh 0.00.
Dolgo časa kljub tbl sem potrebovala da je prišla vrednost na 0.58, nekaj let sem imela 0.78

Imaš druge avtoimunske bolezni, ali stres?
Kaj so ti predlagali r.jod ali odstranitev

Danes ni hodil poštar

nova
Uredništvo priporoča


Kako se pa počutiš?

Sem imela pred leti tsh 0.00.
Dolgo časa kljub tbl sem potrebovala da je prišla vrednost na 0.58, nekaj let sem imela 0.78

Imaš druge avtoimunske bolezni, ali stres?
Kaj so ti predlagali r.jod ali odstranitev
[/quote]
Počutim se o.k. Stresa je nekaj, kje ga pa ni. Nekaj govora je bilo o radiojodu. Kot možnost, če bo slabše. Ne zdi se mi tako slabo. Ti pri 0.00 nisi dobila radiojoda? Katere tablete si jemala? Baje so ene s hudimi stranskimi učinki. Po pravici se tega malo bojim. Po ppraznikih me bodo naročili za naprej.

Vem, da danes ne hodi poštar. Pošta je bila od ponedeljka, ali torka. Mene ta čas ni bilo doma.

Sem se pocutila slabo. Neznosno utrujena, vrtoglava, prebavne tezave po vsaki hrani. V vsaki trgovini pozimi nisem zdrzala 5 minut ker so ogrevali kot pri norcih. Torej toplih prostorov in poletne vrocine se vedno ne prenasam. Takrat me je motilo sonce in svetloba. Spomin in pomnenje. Sama sem sla k nevropsihologu na teste. Ta mi je povedala da mi je nezdravljena(toliko mesecev kot je dr zavlacevala ker me ni nikamor poslala na preiskave) scitnica pustila spremembo na mozganih glede pomnjenja in koncentracije.
Bila sem razdrazljiva in nisem spala dneva v letu. Izcrpana in mislila da me bo pobralo. Slabo mi je bilo in sem kot umirala.
Hodila veckrat osebni zdravnici ter ji opisala to slabo pocutje, pa ni reagirala. Vsakic me je odslovila. Oz mi grozila da bo me prvic psihiatricno hospitalizirala, ker da si izmisljujem simptome. Samo sem se obrnila in sla stran.
Po 3 mesecih sem omoticna prilezla do laboratorija in dala pregledat samoplacnisko kri. Tsh je bil 0.00.

Taista dr je naredila vik in krik da bom s takim tsh 0.00 umrla in da moram takoj na nuklearno.

Tirolog mi je dal Athyrazol tbl. Stranski ucinki so bili.
Tsh je dolgo dolgo rabil da je prilezel pod 1.
Ce bi se 1x padel na 0 bi me silili na radiojod.

Naslednja dr se za mojo scitnico sploh ne zmeni, ceprav je dal tirolog navodilo 1x letno pri njemu dozivljenjska kontrola.

Vcasih si sama dam pregledat kri.

Tako da si za vse sam. Po prejeti terapiji sem sla do osebne zdravnice in ji ostro rekla da zahtevam njeno hospitalizacijo. Ter jo s pomocjo resevalcev in se nekoga zanjo izpeljala. Babji doktor se vedno hodi vsake toliko na servis v PB, mene pa se boji kot hudic kriza.😅

Upam da imas ti ok zdravnico.

Skratka, fetrik s tabo avtorica, pojdi si v miru izbrat žaro, ne pa prepočasi…. Mater, kot da ste tri leta stare babetine. Je pač trenutno malenkost povišana vrednost, drugič zna bit povsem normalna.

Skratka, fetrik s tabo avtorica, pojdi si v miru izbrat žaro, ne pa prepočasi…. Mater, kot da ste tri leta stare babetine. Je pač trenutno malenkost povišana vrednost, drugič zna bit povsem normalna.

Ti se ne spoznas Viharni na hioertireozo in tsh.
To je se kar nizka vrednost za tsh. Ne pa povisana kot ti samo cifre vidis.

*hipertireozo

Ti se ne spoznas Viharni na hioertireozo in tsh.
To je se kar nizka vrednost za tsh. Ne pa povisana kot ti samo cifre vidis.
[/quote]

Kar nizka res. Komaj še v mejah. Nekako pod 0.50 je že prenizko.

Ti se ne spoznas Viharni na hioertireozo in tsh.
To je se kar nizka vrednost za tsh. Ne pa povisana kot ti samo cifre vidis.
[/quote]
Obratno sem pač prebral, v bistvu je pa vseen klinc, skratka nič kar bi lahko ne temelju tega izvida bilo zaskrbljujoče.


Obratno sem pač prebral, v bistvu je pa vseen klinc, skratka nič kar bi lahko ne temelju tega izvida bilo zaskrbljujoče.
[/quote]
Na, pa bo ta pametovai in teme je konec.((
Pojdi malo pogledat na forum Hormonske motnje. Sicer je aktiven približno 1x na mesec. Mogoče boš kaj našla. Tukaj je sedaj, na žalost, konec debate.

Kar nizka res. Komaj še v mejah. Nekako pod 0.50 je že prenizko.
[/quote]
Ja ampak tirolog na vse izvide, uz in preiskave, simptome, tezave in posledice na ostalem zdravju(oci, avtoimunske bolezni) itd pretehta situacijo ali radiojod. Al se pocaka do naslednje kontrole.

Meni je delala tezave kot da imam celiakijo. Se vedno imam del teh tezav.


Ja ampak tirolog na vse izvide, uz in preiskave, simptome, tezave in posledice na ostalem zdravju(oci, avtoimunske bolezni) itd pretehta situacijo ali radiojod. Al se pocaka do naslednje kontrole.

Meni je delala tezave kot da imam celiakijo. Se vedno imam del teh tezav.
[/quote]
Ne, diagnoza se postavi na formu, zmešanke vse diagnosticirajo, zdravit pa obvezno potem sama. Zdravniki nimajo kaj tu počet. 😁


Ja ampak tirolog na vse izvide, uz in preiskave, simptome, tezave in posledice na ostalem zdravju(oci, avtoimunske bolezni) itd pretehta situacijo ali radiojod. Al se pocaka do naslednje kontrole.

Meni je delala tezave kot da imam celiakijo. Se vedno imam del teh tezav.
[/quote]

Jaz bi malo premislila, se še kje pozanimala. Radiojod ti uniči ščitnico za vedno. Če je majhno odstopanje, tega najbrž ni treba. Vprašaj še kje, pa zdravika, seveda.
Mogoče se bo kdo javil, ki ima izkušnjo z radiojodom in povedal, kako mu gre.

Jaz bi malo premislila, se še kje pozanimala. Radiojod ti uniči ščitnico za vedno. Če je majhno odstopanje, tega najbrž ni treba. Vprašaj še kje, pa zdravika, seveda.
Mogoče se bo kdo javil, ki ima izkušnjo z radiojodom in povedal, kako mu gre.
[/quote]

Nisem privrzenka radiojoda.
Sem ji napisala da marsikateri tirolog pretehta.
Ce se gre za zivljenje in smrt, potem je malo izbire.

Nisem privrzenka radiojoda.
Sem ji napisala da marsikateri tirolog pretehta.
Ce se gre za zivljenje in smrt, potem je malo izbire.
[/quote]

Hvala za tvoje komentarje in ostale tudi.
Radiojod se mi zdi kot nekako zadnji izhod, ko je res že nujno. Malo se bom pogovorila s svojo zdravnico (tirologinjo); je prijazna.

Hvala za tvoje komentarje in ostale tudi.
Radiojod se mi zdi kot nekako zadnji izhod, ko je res že nujno. Malo se bom pogovorila s svojo zdravnico (tirologinjo); je prijazna.
[/quote]
Ja tako. Pa sporoci kaj, oglasi se.
Cim manj stresa in tezav z zdravjem v prihajajocem letu ti zelim. Zdrava bodi!😀


Ja tako. Pa sporoci kaj, oglasi se.
Cim manj stresa in tezav z zdravjem v prihajajocem letu ti zelim. Zdrava bodi!😀
[/quote]

Bom sporočila. Hvala za lepe želje ! Tudi tebi enako ! 😉

New Report

Close