Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Odstranjena ščitnica-nočne izmene

Odstranjena ščitnica-nočne izmene

Pozdravljeni. Pred dvema letoma sem imel op. totalno odstranitev ščitnice. Nodus levo in desno, histologija b. p. Sedaj, pa že lep čas opažam prebavne težave, ko imam nočno izmeno. Prejemam 100 mikro g Euthyroxa in me zanima, če je povezava med težavami s prebavo (napihnjenost, sluz, zaprtost, občasno driska) in nočnimi, ob jemanju terapije. Glede na stogost jemanja zjutraj na tešče in porušenem ritmu spanja in prehranjevanja ob nočnih izmenah imam občutek, da je nekaj na tem. Takrat tudi ne spim dosti čez dan… maksimalno 3 ure, sem zelo razdražljiv, koncentracija na psu, pozabljiv in občutek depresije. Ob prosth dnevih in ostalih izmenah ne občutim takšnih težav, pravtako sem lažje prenašal nočne pred odstranitvijo ščitnice. Izvidi krvi so normalnih vrednosti. Prosim in hvala za mnenje. Lp

Spoštovani,

glede na to, da so ob jemanju Euthyroxa vrednosti TSH in hormonov v mejah normale, je vzrok za težave s prebavo med nočnim delom verjetno iskati drugje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close