Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Tsh v sedmem mesecu nosecnosti

Tsh v sedmem mesecu nosecnosti

Pozdravljeni.
Sem v sedmem mesecu nosecnosti. Tsh, t3 in t4 sta bila do sedaj v mejah normale. Tsh pa je pri zadnjj kontroli padel iz 0,27 normalna vrednost je 0,35, t3 in t4 sta se vedno v normali. Lahko prosim poveste ali nadaljujem z odmerkom 125 mg kot ze celo nosecnost ali je potrebno odmerek zmanjsati? Ali ima ta vrednost kakrsenklli skodljuv vpliv na plod oz nosecnost? Kdaj je potrebno ponovno preveriti vrednosti hormonov? Prosim za cim hitrejsi odgovor. Hvala. Lp

Spostovani,

priporocam znižati odmerek Euthyroxa. Sicer zaradi nekoliko nižjega TSH ne bo nikakrsnih skodljivih na nosecnost oz otroka.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni, ker sem sele v zacetku nosecnosti, sem si pred kratkim testirala tsh ki je bil 4,43 (0,35-4,94) jemljem pa euthyrox 6×100, 1×125. Zanima me za koliko naj si zvisam tablete, da ne bo kaj narobe s plodom. Hvala za vas odgovor.

Spoštovani,

glede na navedeno priporočaam Euthyrox izmenoma 125 oz. 100 ug dnevno in kontrolo ZSH in hormonov čez 4 tedne.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close