Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Scitnica

Scitnica

Stara sem 21 let in sem spremljala mami k tirologu.
Rekel je da si naj tudi jaz dam pregledat hormone in ker ni mel guzve me je
Pogledal z ultrazvokom.
Rekel je, da je scitnica vneta ampak naj zivim naprej, kot sem do zdaj.
😯😯
Meni pa nic jasno…kako to dr misli..boljs bi blo da je bil tih.
Ker sem zdej res pod stresom zarad tega.
A ima smisel jemat selen ..nekaj ze mora bit,da pomagam scitnicI …da ne bo cist prec cez 10let😞kaksen nasvet mogoce dragi edi…😌

Spoštovani,

v kolikor obstaja sum na avtoimunsko vnetje ščitnice priporočam opraviti pregled pri tirologu, ki vključuje klinični pregled, UZ ščitnice, določitev TSH in hormonov ter po presoji tirologa antiTg in antiTPO protiteles.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

pred kratkim so mi zaradi dlje časa trajajoče virusne okužbe testirali tudi ščitnico (v preteklosti sem že imela nekaj težav, vendar se mi je potem stanje nekako popravilo in nisem potrebovala zdravil).

Izvid mi je tokrat pokazal na nekoliko povišan TSH:
S-TSH 4,65
S-T3 prosti 4,60
S-T4 prosti 14,44

Lepo bi prosila za vaš komentar. Trenutno čakam tudi na datum pri tirologu. Zanima me še, vaše mnenje o prehranskih dopolnilih, ki naj bi podpirala delovanje ščitnice (v mislih imam Thyromaxx – selenometionin, vitamin B in tirozin). Ali bi v mojem primeru mogoče priporočili, da v tem času, ko čakam na prvi pregled posežem tudi po kakšnem prehranskem dopolnilu – tem specifičnem ali vitaminih/mineralih? Imajo slednja sploh kakšen efekt na samo delovanje ščitnice ali so bolj marketinški trik?

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

mejno zvišan TSH še ne pomeni, da gre za premajhno delovanje ščitnice. Prehranskih dodatkov ne priporočam.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close