Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Mnenje

Mnenje

Pozdravljeni.

V zadnjem letu in pol sem.prodobila 8 kilogramov.zanima me ali je mozno, da zaradi scitnice? Tudi tezje shujsam se mi zdi. Stara sem 32. Rodila pri 30.

Spoštovani,

pridobivanje telesne teže je možno pri hipotirozi (premajhnem delovanju ščitnice).

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

imam rezultate ščitnice, in sicer TSH 2.09 (0.35 – 4.94), FT3 4.14 (2.89 – 4.88), FT4 11.75 ( 9.0 19.05). To je vredu? Imam psihične probleme tudi, tesnobe. Lahko vpliva to na to?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede na navedene izvide je delovanje ščitnice normalno. Vzrok za tesnobo je iskati drugje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni. Kaj pa drugi hormoni? Kortizol? Spolni hormoni? Julija sem zanosila brez problema drugic, ampak sem imela v 7.tednu zal splav. Kaj bi lahko hormoni na ti vplivali? Rada bi si dala to pregledati. Prosim za nasvet.

Spoštovani,

zelo malo je verjetno, da bi bil hormonski vzrok za splav v 7. tednu. Priporočam posvet z ginekologom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close