Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Euthyrox in hudi glavoboli

Euthyrox in hudi glavoboli

Spoštovani,

na začetku marca sem bila pri vas na pregledu, kamor me je napotila osebna zdravnica zaradi naslednjih izvidov: TSH 7.50, T3 5.08, T4 15.60. Vaše ugotovitve: Oba režnja normalne velikosti. Zgradba je hipoehogena, dokaj homogena. Po vaših besedah glede na krvne izvide odstopanje ni veliko, so pa moji simptomi izraziti: palpitacije, občasno zvišan krvni tlak, omotičnost, stalna premraženost, nezmožnost koncentracije, kronična utrujenost, motnje spanja, izpadanje las… Stara sem 37, 2 poroda (2011 in 2014). Mama se zdravi zaradi hipotiroze. Diagnoza z vaše strani: latentna hipotiroza, verjetno po kroničnem avtoimunskem tiroiditisu.

Od takrat jemljem Euthyrox 50mcg dnevno. Ocenjujem, da so se simptomi kot je omotičnost ipd. deloma umirili. So se mi pa sočasno s pričetkom jemanja zdravila pojavili nevzdržni glavoboli, na vrhnjem delu glave in močan pritisk v predelu senc. Zaradi vsakodnevnih glavobolov si dnevno pomagam z Nalgesinom, a tudi na tak način težko preživim dan. Praktično vsak dan zaspim in se zbudim s hudim glavobolom. Bolečina je skeleča, ne kot običajen glavobol s kljuvanjem ali topo bolečino.

Je vzrok lahko iskati v zdravilu? Ali morda celo v dozi? V izvidu imam napisano, da se izvede kontrola TSH in ščitničnih hormonov čez 3 mesece.

Najlepša hvala za pomoč!

Lep pozdrav, K.

Spoštovani,

zelo malo verjetno je, da bi Euthyrox povzročil glavobole, ki jih navajate. Morda bi bilo smiselno nekoliko zmanjšati odmerek zdravila na izmenima 50 oz 25 ug dnevno (v povprečju 37,5 ug) in kontrolo TSH čez dva meseca.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close