Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje sum na adisonovo bolezen

sum na adisonovo bolezen

Pozdravljeni!
Zaradi sero negativnega artritisa(- enteropatskega ) sem dobrega pol leta na terapiji s kortikosteroidi in Salofalkom.
Zadnje mesece je doza Medrola 4mg.
Tako bolečine v sklepih, kot tudi težave s strani prebavil so se bistveno izboljšale. Skrbim za zdrav režim življenja, za redno in zdravo prehrano, kot tudi za redno, vsakodnevno gibanje (- ravno prav gibanja!- vsakodnevno in dovolj, ter istočasno tudi ne pretirano veliko).
Opažam pa(- in to me že moti! !!), ker imam kljub svojemu prizadevanju še vedno zmanjšano zmogljivost.
Pregled pri kardiologu in pulmologu-bp. Ščitnični hormoni bp. Diabetolog- zaenkrat še bp.
Obstaja nagnjenost k bolj nizkemu RR in povečana želja po slanem.
Postavljen je sum na adisonovo bolezen.
Zanima me, ali bi testiranje dnevni profil kortizola in DHEA v slini v mojem primeru pokazal realen rezultat (-Medrol!)
Ali bi bilo potrebno opraviti ACTH test?
Zahvaljujem se vam za vaš odgovor!

Spoštovani,

vsekakor menim, da bi bilo potrebno opraviti hitri ACTH test za oceno funkcije skorje nadledvičnice.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Hvala za vaš hitri odgovor (-da je potrebno opraviti hitri ACTH test).
Zanima me,ali bo Medrol,(- ki ga zaradi seronegativnega artritisa jemljem dobrega pol leta), vplival na realnost rezultata ACTH testa?
Hitri test ACTH bom opravila samoplačniško.
Kako naj vzamem Medrol na dan, ko bo izvajano testiranje? -Zjutraj, enako kot običajno in torej pred testom? Ali raje po opravljenem testu?
Najlepša hvala za vaš odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

medrola zjutraj na dan ACTH testa ne smete vzeti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni ponovno!
Ne vem, ali sem vas razumela prav.
Ali je v mojem primeru dovolj, da zjutraj pred testiranjem (-hitri ACTH test) samo opustim Medrol?
Naj vprašam drugače: ali je pri moji dozi Medrola (4mg) in trajanju jemanja (-dobrega pol leta) potrebna t.i. prevedba iz Medrola na Hydrocortison?-Zelo bi bila vesela,če ta prevedba ni potrebna in če zadošča, da samo opustim jutranji Medrol na dan izvajanja testiranja.
Hvala lepa za vaš odgovor!

Spoštovani,

možno je, da porast ravni kortizola v serumupo aplikaciji ACTH ne bo ustrezen. V tem primeru bo potrebno jemanje Hidrokortizona in ponovniACTH test čez približno pol leta. Vsekakor je potrebno Medrol prenehati jemati vsaj dan ali dva pred ACTH testom.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Najlepša hvala za vaše odgovore!

Objava čaka odobritev

New Report

Close