Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ščitnica in slabi nohti

Ščitnica in slabi nohti

Dober dan.

Zadnje pol leta opažam, da so moji nohti zelo krhki in lomljivi, lunica se ne vidi več na nobenem nohtu, nohti pa so občutno večji in se ukrivljjajo navzdol (hipokratovi nohti mislim da je uraden naziv). Že od rosjtva se zdravim za hipotirozo. Pred dobrim letom sem imel slabe izvide ker sem jemal napačno dozo euthyrox-a. Potem so mi predpisali pravo. Zdaj pa že zelo dolgo čakam na ponovni pregled. Pri osebni zdravnici sem dal kri in pravi da je TSH raven normalna ampak jaz vseeno sumim, da bi lahko bilo kaj narobe. Tudi dermatologinja mi je namignila, da lahko ščitnica poslabša nohte. Naj povem da takšnih slabih nohtov prej nisem imel. Še lani so bili zdravi, z sijajem, zdaj pa so v zelo slabem stanju. Sicer jemljem vitamine B complex ampak stanje ni bistveno boljše zato se po nasvet obračam k vam.

Hvala za odgovor in lp.

Spoštovani,

vsekkor lahko moteno delovanje ščitnice vpliva na kvaliteto nohtov. Priporočam določiti TSH. Če je vrednost v okviru normale je vzrok za težave z nohti iskati drugje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close