Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ponovitev bazedovke

Ponovitev bazedovke

Spoštovani, leta 2014 sem zbolela za bazedovko, ki sem jo zdravila 5 mesecev in je od takrat bila v remisiji.
Prejšnji teden se je bolezen ponovila. Na urgenci so mi dali Concor pp in Athyrazol 3×1. Izvidi na začetku so bili: Tsh<0 .01, st3 26.2 in st4 50.3.
Po 5 dneh jemanja tablet so izvidi nekoliko boljši, in sicer Tsg<0.01, st3 19 in st4 38.
Ker bom na pregled pri tirologu morala čakati cca 1mesec, vam pišem. Se vam zdi da je terapija (3×1 Athyrazol) primerna? Bi bilo bolje samoplačniško k tirologu?

Spoštovani,

pri izraziti ponovitvi (recidivu) bazedovke je potrebna obravnava pri tirologu v nekaj dneh (napotnica “zelo hitro”). Primeren odmerek v večini primerov je 2 x 2 tbl. (20 mg) Athyrazola.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za hiter odgovor. Bila sem pri tirologinji in mi je zmanjšala dozo Athryazola na 2×1. V izvidu je zapisala, da bom na naslednji kontroli seznanjena z možnostmi definitivnega zdravljenja ščitnice.
Zanima me ali bo “definitivno zdravljenje” potrebno (priporočljivo), če bo Athryazol izboljšal stanje hormonov?

Spoštovani,

v primeru ponovitve bazedovke se navadno odločamo za zdravljenje z radiojodom ali kirurško odstranitev ščitnice.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
ker ste me prvič uspešno pozdravili in spravili hipertirozo v remisijo, se ponovno obračam na vas.
Od februarja letos jemljem Athyrazol, najprej 2×1, zatem 1×1 tableto na dan.
Zadnji izvidi so: TSH 1,83 mE/L, FT4 12,5 pmol/L, FT3 4,68 pmol/L, antiTSH 4,0 E/L.

V nadaljevanju naj bi se naprej jemala 1×1Athyrazol na dan in Euthyrox 25.

Zanima me, ali je po vašem mnenju terapija primerna. Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Lp.

Spoštovani,

glede na navedene izvide menim, da je terapija, ki jo prejemate ustrezna.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za odgovor! Ali se po vašem mnenju izvidi izboljšujejo, lahko pričakujem ponovno remisijo?Kaj pomeni, če samo antiTSH odstopa od normale?

Spoštovani,

glede na normalne vrednosti TSH in hormonov je terapija bazedovke ustrezna. Zvišane vrednosti TSH R protiteles pomenijo, da je avtoimunsko vnetje še aktivno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close