Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Euthyrox in hudi stranski ucinki

Euthyrox in hudi stranski ucinki

Pozdravljeni, za hipotirozo sem dobil predpisan euthyrox 25 mcg prvih 10 dni, nato 50 mcg. Odkar sem povecal pred 1 tednom na 50 mcg, opazam grozljive stranske ucinke. Nenadne močne glavobole, ki nastanejo prakticno v trenutku, predvsem ko vstanem iz postelje, občutek hudega tiscanja v glavi, tresenje rok, stalna slabost, driske, ščipanje v trebuhu in vrocica.
Zdravilo sem danes prenehal jemat, me pa zanima kako hitro bodo prenehali stranski ucinki, ter ali bodo kaksne posledice zaradi prenehanja? Glede na to da jemljem sele 3 tedne?

Lepo prosim za odgovor.

Spoštovani,

glede na navedeno dvomim, da gre za stranske učinke zdravila. Predvidevam, da pri odmerku Euthyrox 25 ug dnevno težav niste imeli. Možno je, da so težave nastale zaradi drugih vzrokov, okužba…Razpolovni čas tiroksina je 7 dni. Če o težave posledica jemanja večjega odmerka Euthyroxa bi morale izzveneti v enem tednu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Res je, pri 25 ug nisem imel tezav, zacele so se pri dozi 50 ug. Sem na internetu zasledil da je visok lobanjski tlak in glavobol, pogost stranski ucinek euthyroxa. Zanima me le se, katero drugo zdravilo poleg euthyroxa priporocate za hipotirozo. Ce bi morda zamenjal zaradi stranskih ucinkov euthyrox za kaksen drug scitnicni hormon?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

visok lobanski tlak in gavobol nikakor ni pogost neželen učinek Euthytroxa. Pri nas je poleg Euthyroxa registriran tudi Eltroxin.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close