Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje TSH in zanositev

TSH in zanositev

Pozdravljeni,

Zanima me ali vrednost tsh 3.12 lahko vpliva na zanositev? Trenutno jemljem euthyrox 2×75 in 5×100. Zdravnica pravi da je ok, sem pa zasledila da je za zanosotev boljse imeti vrednost do 2.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Anja

Spoštovani,

kot že rečeno je glede na načrtovano nosečnost potrebno zvečati odmerek Euthryoxa na 100 ug dnevno in kontrolo TSH čez dva meseca oz. v primeru nosečnosti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

pred 2 letoma in pol sem bila zaradi bazedovke zdravljena z radiojodom. Zatem sem postopoma višala odmerek Euthyroxa in trenutno jemljem 2 x/teden 125 in 5 x/teden 150 mikrogramov. Vrednost TSH preverjam pri osebni zdravnici enkrat letno. Pred enim letom sem imela TSH pri tem odmerku 2,44, pred kratkim pa 3,8. Ker nameravam čez nekaj mesecev načrtovati nosečnost, me zanima ali je odmerek primeren ali ga zvišam na 7x/teden po 150 ali še več ali raje počakam? Ali vrednosti TSH sicer precej nihajo med dnevi?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

priporočam zvišati odmerek Euthyroxa na 150 ug dnevno in kontrolo TSH čez 6 do 8 tednov, oziroma takoj v primeru nosečnosti.Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

po priporočilu v prejšnjem odgovoru sem 2 meseca potem jemala 7×150 Euthyrox in so bili izvidi konec feb ob 14.30: TSH 0,65, T3 4,35, T4 15,48. Nato sem zmanjšala odmerek nazaj na 5×150 in 2×125 in so bili izvidi sredi maja ob 15.00: TSH 0,38, T3 3,83, T4 16,52.
Je doza previsoka in naj jo še znižam? Ali TSH na spodnji meji nima negativnega vpliva na zanositev glede na to, da so T3 in T4 ter počutje ok? Kdaj je najbolje odvzeti kri – zjutraj ali popoldan glede na to, da sem pred pol leta z istim odmerkom imela TSH 3,8, sedaj pa popoldne 0,38?

Hvala in lp.

Spoštovani,

glede na TSH 0,38 mE/l je odmerek Euthyroxa še vedno previsok. Priporočam Euthyrox 5 x tedensko 125 in 2 x tedensko 150 ug in kontrolo TSH in hormonov čez dva meseca. Nekoliko nižji TSH sicer ne vpliva na sposobnost zanositve.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

tukaj Katharina od zgoraj z novim upor. imenom. Po priporočilu sem postopoma zvišala dozo in pri 4 x 125 mcg in 2 x 150 mcg sem imela prejšnji teden ob 15.00 TSH 0,57. Doza je še vedno previsoka? Koliko naj znižam odmerek? Po pol leta aktivnega poskušanja do zanositve ni prišlo (3D UZ, spolni hormoni, ovulacije in menstruacije, spermiogram so ok, naslednji korak po enem letu je preveritev prehodnosti, potem pa je to to). Zdravnica v neplodnostni je rekla, da naj skušam doseči TSH okrog 1,5. Mislite, da bi to pomagalo pri zanostivi?

Lp

Spoštovani,

TSH 0,57 mE/l je ustrezen. Odmerka ni potrebno spreminjati. Tudi za načrtovanje nosečnosti je TSH 0,57 mE/l ustrezna vrednost. Za načrtovanje nosečnosti in nosečnost samo je bolje, da je hormonov več kot premalo.

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close