Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hipotiroza – utrujenost

Hipotiroza – utrujenost

Pozdravljeni,
Že od leta 2008 imam diagnosticirano hipotirozo zaradi kroničnega avotimunega tiroiditisa, takratni izvidi so bili:
TSH 84,88; FT4 6,8 in FT3 2,6. AntiTG 116,6 KE/L (do 60); Anit TPO 146,9 KE/L (do 60).
Od takrat prejmam Euthyrox, trenutno 50 mikrogramov. Vendar od takrat nisem čisto OK, vedno sem bila utrujena, zadnje leto in pol pa sem zelo utrujena, čez dan grem 2x spat ali počivat, ne zmorem biti pokonci cel dan (nekaj je bilo vmes še stresa, 2 poroda ,…). Vmes so mi stalno preverjali TSH, T4 in T3, izvidi so bili OK. Zdaj pa sem si dala preverit še protitelesa in so povišana (anti TG 20,14 (do 4,11 je OK), medtem, ko je TSH OK (1,01), T3 in T4 pa sta tudi OK. Ali bi bila lahko ta utrujenost na račun hipotiroze?
Dala pa sem si preverit tudi spolne hormone in je progesteron znižan (1,1, OK je od 1,2-15,9), estrogen je 75 (OK je med 21-312), testosteron tudi (0,34; OK je med 0,1-0,57) ter povišan FSH – 6,16 (OK je med 1,38-5,47). Menstruacije so zelo boleče in neredne, tudi na 2-3 mesece.

Hvala in lp, Tjaša

Spoštovani,

glede na to, da so vrednosti TSH in hormonov v mejah normale je vzrok za utrujenost iskati drugje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close