Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje veliko nihanje TSH

veliko nihanje TSH

Spoštovani!

Star sem 31.
Zanima me, zakaj niha vrednost TSH tako zelo pogosto.

Namreč, enkrat imam TSH 13, potem za mesec dni spet 6, potem za mesec 8, 13, 7, itd… opažam, da v poletnih mesecih večji TSH, kot jesen, zima. Ima to kaj veze?

T4 in T3 sta vedno v mejah normale, tudi velikih razlik med posameznimi merjenji ni.

UZ ščitnice je vedno enak (narejen 3x v štirih letih, malce prekrvavljena ščitnica, začetek latentne hipotiroze.)

Počutje pri 13 TSH je res slabše, pri 6 in 8, pa nekako tako:”zdaj sem že navajen” in je solidno (včasih vrtoglavica, utrujenost, potim se pa vedno zelo). Nevem pa, kakšno je počujte pri TSH, ki je v mejah normale oz. npr. vrednosti 2, ki bi naj bila najboljša.

Kako bi se dalo uredit oz. najti vzrok za tako nihanje TSH? Glede na začetek hipotiroze, bi bilo boljše že začeti z zdravili ali najti kako alternativo?

Zdravil za ščitnico ne jemljem.

Prosim za odgovor.

Lep pozdrav

Spoštovani,

pri vas gre za hipotirozo (premajhno delovanje ščitnice). Potrebno je zdravljenje s tiroksinom (Euthyrox). Priporočam opraviti pregled pri tirologu.
Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close