Najdi forum

TSH

Pozdravljeni,
Starost 28 let, 63 kg, 16 mesecev po porodu jemljem vsak dan euthyrox 50mg (hipotiroza).
Zaradi slabega počutja-utrujenosti, driska, potenje, sem oddala kri.Vrednosti so
Tsh 4,26
Ft3 4,54
Ft4 17,09.Bi bilo potrebno zvišati odmerek?

Spoštovani,

TSH je nekolikovišji. Priporočam Euthyrox 5 x tedensko 50 ug 2 x tedensko 75 ug in kontrolo TSH čez treimesece.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
Jemljem eutyrox 4×50mg, 3×100 mg.Takšnen odmerek imam približno 8 mesecev. Pred tem sem imela TSH 4,26.Septembra 2019 sem kontrolirala kri in je bil
TSH 1,35
Ft3 3,88
Ft4 15,35.V teh osmih mesecih sem se zredila 10 kg.Iz 63kg na 73 kg.Napihnjenost, glavoboli, boleča kolena, kosti. Je možno, da je odmerek prevelik?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
glede na navedene laboratorijske izvide je odmerek Euthyroxa pri vas ustrezen.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni, star sem 21 let in me zanima kaj pomenijo sledeče vrednosti ščitničnih hormonov:

S-TSH – 3,32 meja (0,35-4,94)
S-T4 prosti – 14,31 meja (9,01-19,05)
S-T3 prosti – 6,29 meja (2,63-5,7)

kot kaže povišan samo T3 in me zanima kaj to pomeni. Moje težave pa so predvsem povišan pritisk in izpadanje las.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

pred 2 tednoma je zdravnica pri krvnem izvidu ugotovila povečan TSH (4.65) in me napotila na UZ ščitnice, ki je diagnosticiral Hashimoto. Dodatni krvni izvidi so: TSH 3.26 µU/ml, TSH receptor < 0.8 IU/l, anti-TPO 120 U/ml in anti-TG 300.0 U/ml. Osebna zdravnica me je napotila k endokrinologu, vendar so čakalne dobe izredno visoke. Ali bi morala začeti z zdravili že pred tem? Hvala in lp,
Simona

Spostovani “Kacjipastir188”,

Mejno zvisane vrednosti pT3 so pri mladih ljudeh fizioloske.
Delovanje scitnice je normalno.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

gre za zelo blago latentno hipotirozo verjetno po kroničnem limfocitnem tiroiditisu Hashimoto. Uvedbe zdravljenja ne priporočam dokler ne opravite pregleda pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close