Najdi forum

tsh

Pozdravljeni.
Zadnje 14 dni se mi pojavljajo težave ki kažejo na prekomerno delovanje ščitnice. Poleg tega da se bolj potim, sem nemirna, prestrašena, imam mehkejše blato, občutek tesnobe v prsih, občutek kot da bi me nekaj tiščalo za vrat, me še najbolj moti razbijanje srca. Tega sicer ne čutim,razen ko se uležem. Zaradi tega tudi slabo spim. Predvsem zaspim težko. Včasih skušam čez dan nadoknaditi spanec, pa sploh ne gre zaradi razbijanja srca. Utrip sicer ne deluje pospešen, je nekje 70 – 80 utripov na minuto, je pa bolj močan utrip, tak da se mi vcasih zdi,da me celo premika. Občasno se čuti tudi kot neko drhtenje srca. Pomembno se mi zdi omeniti,da sem 3 mesece po porodu in da sem se pred nosečnostjo zdravila za anksioznost s cipralexom. Zaradi težav sem oddala kri za ščitnico. Rezultati so mi bilu sporočeni po tel in sicer,da tsh minimalno odstopa v smeri povišanega delovanja ščitnice, ampak res malo, nekje 0,01 oz. 0,03.. Nisem se zapomnila tocno. Baje pa res minimalno. T3 in t4 sta v mejah normale. Baje ni za terapijo. Ker sem že tako anksiozna me sedaj skrbi. Ali je vendarle kaj s ščitnico in bi rabila nadaljne preglede ali pa pač je stvar anksioznosti in začnem ponovno z antidepresivom? Le ta potrebuje cas da prične delovati…
Kaj menite? Je lahko vendarle problem v ščitnici, kljub normalnemu t3 in t4? Rabim še kakšen pregled? Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

glede na navedeno gre za prekomerno delovanje ščitnice. Potreben je pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close