Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ščitnica

ščitnica

Pozdravljeni,

Star sem 44 let. Pred približno 1 mesecem in pol se mi je pojavila oteklina na vratu. Težav s počutjem nisem opazil, razen motečega pritiska na vratu. Opravil sem hemogram, ki kaže normalno sliko. Kasneje sem opravil še ultrazvok vratu, ki kaže naslednje:

Žleze slinavke so strukturno in morfološko v mejah normalnega.
V D lobusu ščitnice je videti veliko cistično spremembo premera cca 31 mm, ki je mestoma aseptirana, robno pa grobo kalcinirana, na dnu pa nekaj hipoehogenih sprememb, ki pri dopllerski preiskavi niso prekrvavljene – lahko cistični nodus. Ismus in L reženj sta primerne velikosti in homogene strukture.

Posamezne drobne bezgavke reaktivnega videza, jasno patoloških povečanih ali patološko spremenjenih bezgavk na vratu ni videti.

Mnenje: Velika cstična sprememba v D lobusu ščitnice – benignega izgleda, v ostalem izvid v mejah normalnega.

Poslan sem bil na punkcijo na onkološki inštitut, kjer pa vzorec ni bil ustrezen oziroma je zapisano, da so v vzorcu številni fragmenti skeletne mišice in posamezna gola jedra ter, da vzorec ni diagnostičen.

Sedaj sem poslan na pregled ščitnice z UZ in punkcijo. Laboratorijski izvid S-THS kaže na 1,02 (orient. vrednosti 0,27-4,20 mIU/L).

Prosim za mnenje.

Hvala in lep pozdrav,

Spoštovani,

glede na navedeno priporočam opraviti pregled pri tirologu in tankoigelno biopsijo pod kontrolo UZ, kar mislim, da ste med tem že opravili.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close