Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje nadlednična žleza z incidentalom

nadlednična žleza z incidentalom

Lepo pozdravljeni. Star sem 35let. Zaradi občasnega intenzivnega stresa sem imel v zadnjih desetih letih ob stresu težave s ščitnico. Obiskal sem zdravnika in kasneje tirologa. Periodični UZ pregledi, T3 in T4 so bili vedno BP. Le TSH se je občasno povečal na zgornjo mejo (~4). Zadnje leto sem začel rahlo bolj zdravo živet in se še bolj ukvarjat s športom, pa so te težave s ščitnico skoraj izzvenele. Nakar se mi pojavijo pred dnevi hude bolečine v trebuhu – v desnem boku med pasom in jetri. Sumil sem zastrupitev s hrano, zaradi dodatno še driske, blage vročine in izgube apetita. Obiskal sem zdravnika, ki je po krvnih testih videl nekakšno vnetje (visok CRP) in mi predpisal Ciprinol. Vse lepo in prav, če se ne bi takoj za tem brez stresa vnela tudi ščitnica (dušenje v vratu, cmok v grlu, smrdljiv preznojen ovratnik pižame zjutraj, hripavost, apatičnost, nejevolja…). Zaradi bolečin sem šel preventivno še samoplačniško naredit UZ trebuha, kjer so mi odkrili, citiram izvid: “Suprarenalno desno, je videti 1.2cm veliko hipoehomeno spremembo (incidentalom?). V prodočju leve nadledvične žleze ni sprememb.” Kako naprej in kako je zadeva resna, ker me v desnem boku še vedno nekaj ščipa? Najlepša hvala za kakršenkoli nasvet in pomoč!

Spoštovani,

glede na navedeno najdbo na UZ trebuha priporočam opraviti CT trebuha in pregled pri endokrinologu.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close