Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje tumor nadledvične žleze

tumor nadledvične žleze

Pozdravljeni!

Moja mama je zaradi bolečin samoplačniško opravila mr trebuha, kjer so ji ugotovili 12 cm velik tumor nadledvične žleze. Dobila je napotnico za endokrinologa z označeno stopnjo “hitro”. Najprej je v endokrinološki ambulanti dobila informacijo, da naj samo pošlje napotnico in izvide ter da potem zdravniki določijo datum glede na zdravstveno stanje. To očitno več ne drži, saj ji je danes sestra določila datum čez 4 mesece! Glede na velikost tega tumorja je zelo verjetno, da je maligen. V pravilniku o najdaljših dopustnih čakalnih dobah je navedeno, da je za maligna obolenja najdaljša dopustna čakalna doba 1 mesec, po novem je to lahko odvisno od zdravnika. Prosim vas za pomoč, kam naj se obrnemo, je možno to opraviti samoplačniško, je po vašem mnenju s tako čakalno dobo moji mami zagotovljeno, da se ji zdravstveno stanje v tem času ne bo poslabšalo? Zanima me še, ali drži, da je pri laparoskopski odstranitvi tumorja večja verjetnost ponovitve ter ali sploh tako velike tumorje operirate na ta način?

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close