Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Menstruacija, ki ne neha…

Menstruacija, ki ne neha…

Pozdravljeni,

sem 37letna mamica 2,5letni hčerkici, s katero se še dojiva. Približno leto dni nazaj, ob poteku porodniške in vrnitvi na delovno mesto, sem opazila, da sem se začela postopoma rediti (predvideva sem, da zaradi pomankanje sprehodov in pretežno sedečega dela), a sedaj več nisem sigurna.
21.5.2018 sem dobila menstruacijo, ki traja še danes. Prvi teden je bil dovolj skoraj dnevni vložek (bleda rdeča barva, kot zmešana z vodo), drugi teden se je začelo količinsko stopnjevati z dodatkom “kepic strnjene krvi” (ne vem kako se temu pravilno reče). 5.6. bila pri ginekologu, ki je postavil diagnozo sindrom policističnih jajčnikov in da nimam kaj narediti. Omenil je tudi, da je sluznica odebeljena 9mm ter da bom še malo krvavela. Seveda se krvavenje ni ustavilo in 12.6.2018 sem bila ponovno pri njemu. Sluznica se je zmanjšala na 3mm, in spet stavek, da bom v nekaj dneh prenehala krvaveti. Res se je količina “kepic strnjene krvi” zmanjšala, a kolčinsko krvavim še vedno, za moje pojme, preveč (porabim na cca 3 ure tisti podaljšan vložek s krili, kot sem ga potrebovala ob vrhuncu menstruiacije). Danes bila ponovno pri njem: ista diagnoza z dodatkom: predpisal mi je 3mesece jemanja kontracepcijskih tablet yarina. Prvo sem seveda takoj vzela.
Popoldan sem sla do osebne zdravnice po bolnisko, kjer mi je med.sestra (zdravnice ni bilo) svetovala naj grem k endokrinologu na pregled, ker od pcos nebi smela toliko casa krvaveti.
Sedaj ne vem na čemu sem. Jutri imam sicer namen zjutraj klicat zdravnico in jo prosit za napotnico za endokrinologa in upat, da mi ugodi ter da se ne caka prevec.

Bojim se, da mogoče diagnoza ni pravilna. Povsod berem , da pri PCO ženske nimajo redne menstruacije, v smislu, da je sploh ni, ne pa da sploh ne neha.
Naj omenim še, da sem opazila porast poraščenosti po obrazu (brkice, brada, vendar je več svetlih dolgih kot črnih, a dovolj, da jih je treba odstranjevati).

Se opravičujem za tako dolg post, a sem želela zajeti vse informacije.

Zahvaljujem se vam vnaprej za odgovor.

Spoštovani,

vsekakor je verejteno, da se vam bo menstrualni ciklus ob jemanju Yarina uredil–

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close