Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hormonske tablete za stimuliranje menstruacije?

Hormonske tablete za stimuliranje menstruacije?

Pozdravljeni,

stara sem 47 let in imam Hashimoto že 13 let, dejansko mi je izbruhnil nekaj mesecev po tem, ko sem vzela jutranjo kontracepcijsko tabletko (edino v življenju). Jemljem Eltroxin 100 mcg dnevno in imam v redu TSH (tudi simptomov hipotiroze v glavnem nimam pretirano izraženih).

Imam pa ginekološko vprašanje in sicer – v preteklih dvel letih moj cikel ni več reden (prej je bil vedno na 26 dni). Lansko leto pa sem imela menstruacijo npr. jan, april, okt., nov, dec, jan. Zdaj od januarja nisem imela prave menstruacije, ampak pred dvemi tedni tak zelo blag rahlo krvav izcedek. Šla sem na pregled h ginekologinji in je bilo na UZ vse v redu, rekla pa je, da je folikel normalno dozorel (torej faza ovulacije) in da če v 3 tednih ne bom dobila menstruacije, naj pridem nazaj po zdravila (menda na osnovi progesterona – visoki odmerki) – da se nekako sluz iz maternice sčisti. Sicer nimam nobenih težav in se nekako skrbi to jemanje hormonskih zdravil (če ni res nujno), ker, kot sem zgoraj omenila, mi je hormonski skok pred leti verjetno povzročil (ali pa verjetno pospešil) Hashimota.

Kaj mi svetujete?

Hvala za odgovor,

LP Penelopa

Spoštovani,

svetiujem, da počakate na mesntruacijo oziroma se ponovno oglasite j ginekologu. Hormonsko zdravljenje motenj menstrualnega ciklusa ne vpliva na Hashimotov tiroiditis.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close