Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izvid, prosim za mnenje

Izvid, prosim za mnenje

Spoštovani,

Že več kot 10 let zmanjšanod elovanje ščitnice, kronično vnetje. Po zdravilih, ki vsebujejo T4 in so dostopna v naših lekarnah se nikakor nisem zmogla spraviti v normalno stanje, saj so bili simptomi premajhnega delovanja ščitnice cel čas prisotni, poleg tega tudi slabost v trebuhu, bolečine v mišicah, megla v glavi, nezmožnost skoncentriranja, utrujenost …, tudi UZ ščitnice je nenehno kazal na vnetje. Kljub konstantno povečanemu T4, normalnemu T3 in normalnemu TSH se stanje ni izboljšalo. Takšno stanje je terajalo 6 let in stanje počutja se ni izboljševalo.

Zato sva se skupaj z zdravnikom odločila, da začnem s terapijo Novothyral 100, katere, kot veste, vsebujejo tudi T3. Počutje se je seveda po enem mesecu že vidno izboljšalo in do danes ostaja zelo dobro, absolutno pa boljše kot v času, ko sem jemala zdravila samo z vsebnostjo T4. Tudi UZ ščitnice je danes b.p., ščitnica je lepa, gladka, ne kaže vnetja, je celo lepo zmanjšana, normalna. Tudi prej že od nekdaj zmeden mestrualni ciklus se mi je s temi tabletkami uredil in tako imam perilo urejeno na 28-30 dni. Je normalno, da te tablete vplivajo tudi na mestrualni ciklus, v pozitivnem smislu seveda?

Ta teden sem šla na odvezm krvi, kljub dobremu počutju, odsotnosti problemov, mi kaže, da sem iz hipo prešla v hiper. Morda še podatek, da so izvidi odvzema krvi tri ure po zaužitju 1 in pol tabletke Novothyrala.
Lepo prosim za vaše mnenje, o primernosti oz. prilagoditvi terapije.

Izvid:
S-TSH 0,01 (0,35-4,94)
S-T3 5,97 (2,89-4,88)
S-T4 14,53 /9,01-19,05)

Najlepša hvala.

lp,

Spoštovani,

glede na navedeno je odmerek Novothyrala prevelik. Kombiniranih preparatov, ki vsebujejo T4 in T3 sicer ne priporočamo, ker ni podatkov glede varnosti take terapije.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close